Tanju Özcan: Bana kayyum atayacak adamın alnını karışlarım

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, görevden alınacağına yönelik tartışmalara ilişkin, "Birileri Tanju Özcan’ı durdursun diyip belediyeye darbe çağrısı yapıyorlar..Bana kayyum atayacak adamın alnını karışlarım" dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 08 Ağustos 2021 12:13

Hakkında, "Görevi kötüye kullanma" ve "Nefret ve ayrımcılık" suçlarından soruşturma başlatılan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, görevden alınacağına yönelik tartışmalara sert tepki gösterdi.

Kentte bulunan yabancı uyrukluların su ve katı atık bedellerine 10 kata kadar zam yapacağını söylemesi üzerine tartışma konusu olan Özcan, "Ben bana kayyum atayacak adamın alnını karışlarım” dedi.

Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Özcan, “Kardeşim, bana nasıl kayyum atayacaksın sen? Vatansever olduğum için mi kayyum atayacaksın? ‘Darbeci ABD’ dediğim için mi kayyum atayacaksın? Beni kim durduracak? Kim? Onu söylüyorum. Ömrüm boyunca FETÖ’cülere karşı olduğum için mi, FETÖ’cüler bana hakaret ettiği için mi kayyum atayacaksın? PKK’nın ölüm listesine beni aldıkları için mi kayyum atayacaksın? Benim hangi terör örgütüyle ne bugün ne geçmişte kol kola yürümüşlüğüm var" ifadelerini kullandı.