Taksiciden hayrete düşüren dolandırıcılık: Vize istedi

İstanbul'da sarı taksi ve şoförleriyle ilgili şikayetler devam ederken, İYİ Partili İbrahim Özkan'ın İBB Meclisi'nde açıkladığı dolandırıcılık olayı hayrete düşürdü. İYİ Partili Özkan, bir taksicinin "Anadolu yakasına geçmek için vize lazım" diyerek bir yabancı profesörü dolandırdığını iddia etti.

Yayınlanma:
Güncelleme: 12 Ekim 2021 15:49

Son dönemde gündemden düşmeyen İstanbul'daki sarı taksi ve taksicilerle ilgili sorunların ardından, akıl almaz bir iddia da İYİ Partili İbrahim Özkan'dan geldi.

Özkan, İstanbul'da bir taksi şoförünün, Avrupa Yakası'ndan Anadolu Yakası'na geçmek isteyen yabancı bir müşterisinden vize ücreti aldığını iddia etti.

Yenikapı Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi'nde dün düzenlenen Ekim ayı meclis toplantısında, İYİ Parti İBB Meclis Grup Başkanvekili İbrahim Özkan gündem dışı söz almak istedi.

'Anadolu Yakası'na geçmek için vize istedi'

Özkan, yaptığı konuşmada 'bir taksiciden duydum' diyerek, bir taksi şoförünün yabancı bir profesörü dolandırdığını şöyle iddia etti:

"Yabancı bir profesör Anadolu Yakası'na geçmek için taksiye biniyor. Gideceği oteli söyleyince taksi şoförü, 'Taksiyle Anadolu Yakası'na geçebilmemiz için önce vize almamız gerekiyor. Ben sizin için alırım, siz hiç zahmet etmeyin. Bedeli de kişi başı 400 dolar' diyor. Söylediklerinin inandırıcı olabilmesi için de karakolun önüne geçiyor. Hatta hoca konferansa geç kalınca bu durumu konferansa düzenleyenlere anlatıyor. Yaptırım yok. O dolandırıcılığı yapmış olan arkadaş taksicilik yapmaya devam ediyor ve İstanbullu taksicileri temsil ediyor. O yüzden taksicilerin başkanına diyeceğim şudur, öncelikle kendi kendinizi düzeltmeniz lazım."

KAYNAK: DHA