Somali'den Sonra Bir Skandal Daha! Yemenli Bakanın Oğlu da Kadına Çarpmış

Motokuryeye çarparak ölümüne neden olan Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlunun şokunu hala atlatamamışken, benzer bir skandal ortaya çıktı. Yemen eski savunma bakanının oğlu, Beyoğlu'nda 72 yaşındaki kadına çarpmış.

İstanbul'da motokuryeye çarparak ölümüne neden olan, ardından skandallar zincirine tanık olduğumuz Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu yurt dışına kaçtı. Olayın yarattı şok hala hafızalardayken, benzer bir olay Beyoğlu'nda yaşandı.

İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde dün öğle saatlerinde meydana gelen trafik kazasında 72 yaşındaki bir kadın ağır yaralandı. Ön yolcu koltuğunda eski Yemen Savunma Bakanı Ahmed Musaeed Hussein vardı. 27 yaşındaki oğlu Musaeed Ahmed Musaeed Hussein otomobili kullanıyordu.

BEYOĞLU'nda, Türkiye'ye tedavi amacıyla geldiği öğrenilen eski Yemen Savunma Bakanı'nın oğlu Musaeed Hussein kaza yaptı. Kaza sonucu Pakize Özer (71) ağır yaralanırken Musaeed Hussein gözaltına alındı, daha sonra serbest bırakıldı. Kaza anı, bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

beyoglunda-eski-yemen-savunma-bakaninin-oglu-kaza-yapti-1021-dhaphoto1.jpg

Olay, dün 14.00 sıralarında Kalyoncu Kulluğu Mahallesi, Ömer Hayyam Caddesi'nde meydana geldi. İddiaya göre eski Yemen Savunma Bakanı'nın oğlu Musaeed Ahmed Musaeed Hussein'in kullandığı 34 DES 817 plakalı otomobil caddeden karşıya geçmeye çalışan iki kişiye çarptı. Çarpmanın etkisiyle yere düşen Pakize Özer kafasını kaldırıma çarptı.İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. İlk müdahalesi sağlık ekipleri tarafından olay yerinde yapılan Özer, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Özer'in hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenilirken, bakanın oğlu Musaeed Hussein gözaltına alındı. Aracın yolcu koltuğunda eski Yemen Savunma Bakanı Ahmed Musaeed Hussein'in de olduğu belirtildi.

beyoglunda-eski-yemen-savunma-bakaninin-oglu-kaza-yapti-1021-dhaphoto4.jpg

Kaza, Ömer Hayyam Caddesi'nde saat 12.40 sıralarında meydana geldi. 34 DES 8... plakalı otomobil, dar caddede karşıya geçmeye çalışan 72 yaşındaki Pakize Özer'e çarptı. Çarpmanın etkisiyle yere düşen kadın, kafasını kaldırıma çarparak ağır yaralandı. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, yaralı kadını ambulansla hastaneye kaldırdı.

Yaya kadının kusurlu olduğu yönünde rapor hazırlanınca Yemen eski Savunma Bakanı’nın oğlu yurt dışına çıkış yasağı konularak serbest bırakıldı.

Yaşlı kadının yoğun bakıma kaldırıldığı ve hayati tehlikesinin olduğu öğrenildi.

beyoglunda-eski-yemen-savunma-bakaninin-oglu-kaza-yapti-1021-dhaphoto5.jpg

‘YAYA BANA ÇARPTI’

Kasımpaşa Polis Merkezi’ne götürülen ve burada ifadesi alınan Musaeed Ahmed Musaeed Hussein, İstanbul’da babasının tedavi gördüğünü ve ona refakat etmek için 12 Kasım 2023 günü Umman’dan Türkiye’ye geldiğini söyledi. İstanbul Başakşehir’de bir arkadaşının evinde kaldığını anlattı. Tercüman aracılığıyla verdiği ifadesine şöyle devam etti:

“Olay günü babamla kiralamış olduğumuz araçla gezmek için yola çıktık. Olay yeri olan yokuşta yaklaşık 7 km hızla ilerlerken bir anda müşteki karşıma çıktı. Karşıdan güneş geldiği için tam olarak nereden geldiğini görmedim. İlk olarak duyduğum sese göre müştekinin bastonu araca çarptı. Sonrasında müşteki araca çarptı. Ben kesinlikle müştekiye çarpmadım. Olay yerinde herhangi bir uyarı işareti veya yaya geçidi yoktu. Hatta yayaların yola atlamaması için yol kenarında zincir bulunmaktaydı. Yaralı kadının başını eşarbıyla sararak kanamayı durdurdum. Çevredeki insanlar yardım etti ve ambulans çağırdık. Kaza tespit raporuna göre; herhangi bir kusurum bulunmamaktadır. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum.”

Kaza tespit tutanağında da Pakize Özer’in yaya yolunda değil caddede yürüdüğü için kusurlu olduğu belirtildi. İfadelerde ve raporda kaza anında Pakize Özer’in yanında bulunan ve onunla birlikte yere düşen adamdan hiç bahsedilmemesi dikkat çekti.

beyoglunda-eski-yemen-savunma-bakaninin-oglu-kaza-yapti-1021-dhaphoto6.jpg

YURT DIŞINA ÇIKIŞ YASAĞI KONULDU

Savcılık ifadesinin ardından İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen Musaeed Ahmed Musaeed Hussein yurt dışına çıkış yasağı konularak serbest bırakıldı. Avukat Kerim Bahadır Şeker, yaralı Pakize Özer’in sağlık durumunun takip edildiğini belirterek “Umarız sağlığı iyiye gidecek. Biz de müvekkilimiz hakkındaki adli kontrol kararının kaldırılması için başvuracağız. Müvekkilim bu olay nedeniyle çok üzgün” dedi.

Kaza ile ilgili açıklama yapan Musaeed Hussein'in avukatı Kerim Bahadır Şeker, "Türkiye'ye tedavi için gelmişler. Bu süre içerisinde biz ifadelerimizi verdik. Müvekkilin suçsuzluğuna yönelik bilirkişi raporu da tesis edilmiş vaziyette. Yüz de yüz kusur oranı mağdura yönelik izafe edilmiş vaziyette. Buna istinaden de şu an hastanede yoğun bakımda durumunun kritik olduğu bildiriliyor" dedi.