Sokağın Tepkisi İktidara Geri Adım Attırdı

Sokağın Tepkisi İktidara Geri Adım Attırdı
Sokak hayvanlarının 'uyutma' adı altında katledilmesine yönelik yasanın tartışmaları sürerken AKP Grup Başkanvekili Yenişehirlioğlu, 'uyutma' ya yönelik geri adım niteliğinde açıklama yaptı.

AKP’nin hazırlığını sürdürdüğü yasa teklifine göre 30 gün içinde sahiplenilemeyen sokak hayvanları 'uyutma' adı altında katledilmesi sokaktan ve kamuoyundan protesto edildi.

Taslağın bu şekilde kamuoyuna açıklanması sonrası tartışmalar hayvan hakları ve siyasilerin de katılımı ile büyüdü.

Yasa tasarısının tartışmaları sürerken DW Türkçe'ye röportaj veren AKP Grup Başkanvekili Yenişehirlioğlu 'uyutulma' ile ilgili "geri adım" olarak yorumlanabilecek açıklamalarda bulundu.

"ŞU AN BİR DÜZENLEME YOK"

AKP Grup Başkanvekili Yenişehirlioğlu, geçen hafta duyurulan taslağı sahiplenmedi ve henüz ortada bir taslak bulunmadığını söyledi.

Yenişehirlioğlu, "Görüşmelerim, çalışmalarım sürüyor. Herkes ile görüşmelerim sürüyor ve devam edecek. Ortada şu an için bir taslak yok, kesin bir durum yok. CHP ile de görüşüp görüşlerini alacağım, süreç daha devam ediyor. Kesinleşmiş hiçbir durum yok" dedi. "Uyutma düzenlemesinden vazgeçildi denebilir mi?" sorumuza da Yenişehirlioğlu, "Şu an bir düzenleme yok, görüşmeler ve süreç işliyor" yanıtı verdi.

Yenişehirlioğlu, rapor çalışmalarının 1-2 hafta kadar daha süreceğini ve tespitlerini Cumhurbaşkanı Erdoğan ile AKP Meclis Grubu'na sunacağını söyledi.

Etiketler :