Siyasi isimlerden bayram mesajları

Siyasi isimler, ramazan bayramı nedeniyle sosyal medya hesaplarından paylaşımda bulundu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 03 Mayıs 2022 09:41
Siyasi isimlerden bayram mesajları

Siyasi parti genel başkanları ve belediye başkanları dahil olduğu birçok siyasi isim, Ramazan Bayramını sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımla kutladı.

İşte o paylaşımlar:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Eski HDP eş genel başkanı Selahattin Demirtaş Twittter'dan şu paylaşımlarda bulundular:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: "Rabbime millet olarak bizleri sağlık ve afiyet içinde bir Ramazan Bayramı’na daha kavuşturduğu için hamdediyorum. Milletimizle birlikte yurt dışında yaşayan kardeşlerimizin, soydaşlarımızın ve tüm İslam âleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum"

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu: "Bayramlarda birliktelik ve kardeşlik; birliktelik ve kardeşlikte de nice bayramlar vardır. Milletimizin ve tüm Müslümanların Ramazan Bayramı mübarek olsun"

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan: "Sevgi, birlik ve paylaşmanın bayramı #RamazanBayramı'mızı tebrik ediyor, tüm ülkemize sağlıklı ve huzurlu günler temenni ediyorum"

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş: "Her günümüzün bayram tadında olacağı huzur ve barış dolu günler de gelecek elbet. Hepinize iyi bayramlar"

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu: "Herkese mutlu, huzurlu bir bayram diliyorum. Ramazan ayı boyunca paylaştığımız iftar sofralardaki gibi birliği, beraberliği ve dayanışmayı bayramda da devam ettirelim"

İzmir Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Tunç Soyer: "Bu bayramın da huzurla, umutla, dayanışmayla, İzmir tadında geçmesini diliyorum. Ramazan Bayramımız mübarek olsun"

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş: "Huzurun evinizden, mutluluğun gönlünüzden hiç eksik olmayacağı, sevdiklerinizle birlikte çok güzel bir bayram geçirmenizi dilerim. Mutlu, sağlıklı, huzurlu günler umuduyla; Ramazan Bayramı'mız mübarek olsun"

Babacan ve eşi Zeynep Babacan'dan videolu kutlama

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Ramazan Bayramı’nı eşi Zeynep Babacan ile çektiği bir videolu mesajla kutladı. Babacan, “Yeter ki kendimize güvenelim. Yeter ki gençlerimize güvenelim. Hep beraber başaracağız. Omuz omuza çalışacağız ve ülkemizi hep beraber layık olduğu seviyeye ulaştıracağız. Ülkemiz için adalet için zenginlik için hep beraber bu yola çıktık, hep beraber başaracağız” dedi.

Babacan: Hep beraber başaracağız

DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, Ramazan Bayramı dolayısıyla eşi Zeynep Babacan ile kamera karşına geçerek bir videolu mesaj yayınladı. Babacan, şunları söyledi:

“Ramazan Bayramı’nız mübarek olsun. Bu bayram vesilesiyle hepinize sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum. Gönül isterdi ki bu bayrama bolluk içerisinde girebilelim. Gönül isterdi ki bu bayrama emeklilerimiz, işçilerimiz, çiftçilerimiz, esnafımız daha mutlu girebilsin. Sorunlar büyük hepsinin farkındayız. Ama bu ülke, çok büyük bir ülke. 84 milyon nüfusuyla Avrupa’nın en büyük topraklarıyla, tarım arazileriyle çok güçlü bir ülkeyiz. Büyük bir ülkeyiz. Yeter ki bu ülke adaletle yönetilsin. Yeter ki bu ülke istişareyle yönetilsin. Yeter ki bu ülke dürüst ve ehil kadrolarla yönetilsin. Sorunların hepsini aşarız. Bu ülkenin çözülemeyecek hiçbir sorunu yok. Yeter ki kendimize güvenelim. Yeter ki gençlerimize güvenelim. Hep beraber başaracağız. Omuz omuza çalışacağız ve ülkemizi hep beraber layık olduğu seviyeye ulaştıracağız. Ülkemiz için adalet için zenginlik için hep beraber bu yola çıktık, hep beraber başaracağız.”

Zeynep Babacan da “Ben de daha güzel nice bayramlara ulaşmak dileğiyle herkesin Ramazan Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Davutoğlu: Asla karamsarlığa kapılmayın

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Ramazan Bayramı mesajında, “Asla karamsarlığa kapılmayınız. Bayramlar, karamsarlık değil iyimserlik günleridir. Kim ne derse desin, ne tahrik yaparsa yapsın asla öfkeye, dışlanmaya, ötekileştirmeye dayalı iklime teslim olmayın” dedi.

Ahmet Davutoğlu, Ramazan Bayramı’nı sosyal medya hesabından bugün yayınladığı videolu bir mesaj ile kutladı. Davutoğlu, mesajında şunları söyledi:

“Ülkemizin her bir köşesinde bayram sevinci yaşayan değerli kardeşlerim, mübarek Ramazan Bayramı’nızı tebrik ediyorum. Ramazan Bayramı’nızın milletimize, İslam dünyasına ve insanlığa hayır getirmesini Rabbimden niyaz ediyorum. Son iki senedir bayramlarımızı hakkıyla idrak edemiyorduk. Pandemi dolayısıyla misafirlikleri gerçekleştiremiyor, selamlaşırken bile maskelerin ardından selamlaşıyorduk. Bugünlerin geçip gerçekten selam alıp verdiğimiz, birbirimizi ağırladığımız bayram günlerinin tekrar başlamasından büyük bir mutluluk duyuyorum. Ancak bu sene de her gün artan fiyatlar, hayat pahalılığı ramazanımızı da bayramımızı da maalesef hakkıyla ve mutlulukla idrak etmemizi güçleştirdi. Ramazan boyu iftarlardaydım. Türkiye’nin her bir köşesinde çiftçilerimiz, esnafımız, işçilerimiz, emeklilerimiz, gençlerimiz, kadınlarımız, EYT’lilerimiz, herkes hayat pahalılığından şikayetçiydi. Yürekler muhabbetle doluydu ancak sofralar o muhabbeti yansıtan manzaraları maalesef yaşayamadı. İftar sofraları, sahur sofralarında sıkıntılar yaşandı. Buradan milletimize, bütün halkımıza şu mesajı iletmek isterim. Asla karamsarlığa kapılmayınız. Bayramlar, karamsarlık değil iyimserlik günleridir. Kim ne derse desin, ne tahrik yaparsa yapsın asla öfkeye, dışlanmaya, ötekileştirmeye dayalı iklime teslim olmayın. Bayramlar selamlaşma, kaynaşma, muhabbet yayma günleridir. Ülkemizde kim öfkeyi, nefreti, ötekileştirmeyi, dışlamayı yayarsa bayram ruhuna aykırı hareket etmiş olur. Hakkıyla bayramları idrak edeceğimiz, İslam dünyasının her bir köşesinde yüksele feryatların dineceği, ülkemizin huzur, mutlu ve refahla buluşacağı nice bayramlarda buluşmak üzere, Allah’a emanet olunuz.”