Sığınakta Kaçak Silah İmalathanesi!

Sığınakta Kaçak Silah İmalathanesi!
RİZE’nin Ardeşen İlçesi Yeşiltepe Köyü’nde gerçekleştirilen operasyonda, toprak altında oluşturulan yer altı sığınağında kaçak silah imalathanesi ortaya çıkarıldı.Köyde 3 ayrı evde yapılan aramada ise 1 tabanca ile...

RİZE’nin Ardeşen İlçesi Yeşiltepe Köyü’nde gerçekleştirilen operasyonda, toprak altında oluşturulan yer altı sığınağında kaçak silah imalathanesi ortaya çıkarıldı.

Köyde 3 ayrı evde yapılan aramada ise 1 tabanca ile silah yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi. Olaylarla ilgili 4 kişi gözaltına alındı.

Rize İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından sürdürülen istihbaratı çalışmalar neticesinde Yeşiltepe köyünde R.E.'ye ait evde arama yapıldı. Evden çekilen elektrik kablosunu takip eden ekipler, yaklaşık 200 metre mesafede dere kenarında toprak altında bir sığınak olduğunu belirledi. Toprak kazılarak oluşturulan sığınakta yapılan aramada kaçak tabanca yapımında kullanılan çok sayıda malzeme ele geçirildi. Ev sahibi R.E. gözaltına alındı.

Aynı köyde T.Ö., O.E. ile A.E.'ye ait 3 ayrı evlerde yapılan aramalarda ise 1 tabanca ile tabanca yapımında kullanılan çok sayıda malzeme ele geçirildi. Olaylarla ilgili 4 kişi gözaltına alındı.

BİR HAFTADA 10 KAÇAK SİLAH ATÖLYESİ

Bu arada, jandarma ekiplerinin son bir haftada gerçekleştirdiği operasyonlarda 10 kaçak silah imalathanesi bulunduğu ve silah yapımında kullanılan 326 adet çeşitli malzeme ele geçirildiği öğrenildi. Kaçak silah imalathaneleri ile ilgili 18 kişi hakkında yasal işlem başlatıldı.