Şiddet uyguladığı için hapis yatan Halil Sezai'den şok sözler

67 yaşındaki komşusuna şiddet uyguladığı için 43 gün cezaevinde yatan Halil Sezai, yaşanılanların ardından yeniden sahneye çıkmaya başladı. 41 yaşındaki şarkıcı konserinde, komşusuna yönelik şiddet olayına ilişkin yeni bir açıklama yaptı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 25 Temmuz 2021 01:34
Şiddet uyguladığı için hapis yatan Halil Sezai'den şok sözler

Şarkıcı Halil Sezai, 15 Eylül 2020 tarihinde Tuzla'da gürültü yüzünden 67 yaşındaki komşusu ile tartışmış ve şiddet uygulamıştı. Komşusunu dövdüğü görüntüleri ortaya çıkan şarkıcı, 43 gün cezaevinde yatmıştı.

Yaşanan olayların ardından yeniden sahneye çıkan Sezai, konserinde konuyla ilgili yeni bir açıklama yaptı.

'Tam dövemedim, bir daha ki sefere'

Sezai, “Siz böyle ‘amcacık’ falan diye tanıdınız ama… Ben bunu neden söylüyorum onu da bilmiyorum... Hak etti, kafam güzeldi. Gerektiği şekilde tam dövemedim, bir dahaki sefere… Duygum bu yalan söylemiyorum” ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu? 

'İsyan' şarkısıyla ünlenen Halil Sezai, İstanbul Tuzla'da yaşlı komşusu Hüseyin Meriç'i darbettiği gerekçesiyle gözaltına alınmıştı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında savcılıkta ifade veren Halil Sezai, tutuklanması talebiyle sevk edildiği Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nce "silahla kasten yaralama" suçundan tutuklanmış ve 43 gün cezaevinde kalmıştı.

Mahkeme sanığın üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti, mevcut delil durumu ve tutuklu kaldığı süreyi dikkate alarak sanığın tahliyesine karar vermişti.