Sevilay Yılman'dan Sezgin Baran Korkmaz çıkışı: Otelinde kalan gazeteciler değil ben konuşuluyorum

HaberTürk Sevilay Yılman, Sezgin Baran Korkmaz ile ilgili yazdığı yazıya gelen eleştirilere verdiği yanıtta "Otelinde kalan... '10 milyon Euro ver senin filanca bakanla aranı düzelteyim' diyen gazeteciler, haramzadeler değil ben konuşuluyorum" dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 12 Haziran 2021 18:14
Sevilay Yılman'dan Sezgin Baran Korkmaz çıkışı: Otelinde kalan gazeteciler değil ben konuşuluyorum

HaberTürk yazarı Sevilay Yılman, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in videolarında ismi geçen SBK Holding'in sahibi Sezgin Baran Korkmaz ile iki yıl önce arkadaşlarıyla yemek için gittiği bir mekanda AKP'li bir milletvekilinin sayesinde tanıştığını yazdı. Yılman, Korkmaz ile olan iletişimine ilişkin açıklama yaptı.

Yılman'ın yazısındaki konuya ilişkin bazı bölümler şöyle:

'AKP'li vekil tanıştırdı'

Korkmaz ile sanırım 2 yıl evvel medyadan birkaç arkadaşımla yemek için gittiğim bir mekanda tesadüfen karşılaştığımız AK Partili bir milletvekilinin sayesinde tanıştım. Ayaküstü bir sohbetimiz oldu ama çok samimi, dürüst ve yakın buldum ve bu yüzden de sonrasında da hep kontakta oldum.

'Bana şu kadar para ver de senin bilmem ne bakanıyla aranı yapayım' demedim 

Ha şunu peşin peşin söyleyeyim… Peker’in bahsini ettiği Bodrum’daki otelinde ya da başka bir otelinde konaklamadım. Ya da onun devlet ile bağlantılı sorunlu işlerinin çözümünde birilerine aracı olmak için girişimde bulunmadım. “Bana şu kadar para ver de senin bilmem ne bakanıyla aranı yapayım” filan demedim. O da benden asla böyle bir şey talep etmedi.

Hep çok saygılı ve seviyeli arkadaşlık oldu aramızda. Bilen bilir… Doğulu erkeklerin alışkanlığıdır. Kendisinden küçük ya da büyük olsun fark etmez... Kardeşi gibi gördüğünü belli etmek için karşı cinsine “abla” diye hitap eder. Sezgin Baran Korkmaz da bana hep “abla” dedi… Ben de aynı duyguyla yaklaştım.

Özetle… Bugün hakkında; “Kara para aklayıcısı, şöyle yapmış, böyle yapmış” iddiaları olan Korkmaz’ı tanırım ve çok da severim. Bunu niye yazdım peki? Çünkü bazıları sanki aramızda gazeteci/işadamı dostluğundan farklı bir bağlantı varmış gibi algı yaratmaya çalışıyor.,

Eleştirilere Twitter'dan yanıt verdi 

Sevilay Yılman'ın yazdığı yazıya çok sayıda kişi tepki gösterdi. Yılman ise kendisine gelen eleştirilere "Niye otellerde kalanların, çantayla para taşıyanların mal varlığı gündemde değilken Sevilay Hanım gündemde anlamadım" tweetini alıntılayarak yanıt verdi.

"Haramzadeler değil ben konuşuluyorum" diyerek Sezgin Baran Korkmaz'la maddi ilişkileri olan gazetecilere dikkat çeken Sevilay Yılman'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

"Ne güzel bir tespit! Sezgin Baran Korkmaz’ın otelinde kalan, yalısına gidip zarf içinde aylık maaşını alan, “10 milyon Euro ver senin filanca bakanla aranı düzelteyim” diyen gazeteciler, haramzadeler değil ben konuşuluyorum. Ne garip değil mi?

ekran-resmi-2021-06-12-17-55-31.png

Sedat Peker ne demişti?

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, 6 Haziran Pazar günü yayınladığı 9. videoda, Yılman gibi HaberTürk'te çalışan Veyis Ateş hakkında, "Bodrum’da Paramount Otel var. Sahibi Sezgin Baran Korkmaz. Bu arkadaş Türkiye’de de aranıyor ABD’de de aranıyor. Otelinde kimler var? Veyis Ateş. Sizin aranan adamın otelinde ne işiniz var? Sizin maaşınız kaç para? Hani fatura? Bu bile suç. Daha da çıkacak. Veysi. Senin kayıtlar da çıkacak.

28 Aralık’ta operasyon yapılıyor. 29 Aralık 45 milyon doların ödenmesi gereken tarih. Sezgin Baran’ın karısını gözaltına alıyorlar. Bu Veysi. Ben olayı toparlayayım diye arayan bu Veyis. Aranan adamın oteline gidiyorsun, kalıyorsun, on binlerce yüz binlerce avro hesap ödemiyorsunuz. Sonra da adamı gasp ediyorsunuz. Kayıtlar var" ifadelerini kullanmıştı.