Şehit Astsubay'ın Cenazesi Memleketinde Toprağa Verildi

Şehit Astsubay'ın Cenazesi Memleketinde Toprağa Verildi
YOZGAT'ın Akdağmadeni İlçesi'nde cezaevi nakil aracının devrilmesi sonucu şehit olan şarkıcı Kıraç'ın akrabası olan Jandarma Astsubay 25 yaşındaki Hamza Kıraç'ın cenazesi, memleketi Kahramanmaraş'ın Göksun İlçesi'nde...

YOZGAT'ın Akdağmadeni İlçesi'nde cezaevi nakil aracının devrilmesi sonucu şehit olan şarkıcı Kıraç'ın akrabası olan Jandarma Astsubay 25 yaşındaki Hamza Kıraç'ın cenazesi, memleketi Kahramanmaraş'ın Göksun İlçesi'nde toprağa verildi. Törende kardeşinin parkasını giyen şehit ablası Nurgül Kıraç Kolukırık uzun süre gözyaşı döktü.

Balıkesir'den Bayburt'ta mahkum sevki yapan cezaevi nakil aracının önceki gece kar yağışı nedeniyle Yozgat'ın Akdağmadeni İlçesi'nde kontrolden çıkarak devrilmesiyle 2 mahkum, 2 gardiyan ve 6 askerin yaralandığı kazada şehit olan 3 yıllık Astsubay Hamza Kıraç'ın cenazesi, Yozgat'ta düzenlenen tören ardından memleketi Kahramanmaraş'ın Göksun İlçesi'ne gönderildi. Şehit astsubay Kıraç'ın Türk bayrağına sarılı cenazesi, Kanlıkavak Mahallesi'ndeki baba evin son kez götürülerek helallik alındı ve öğleleyin Fatih Camii yanındaki boş alanda cenaze töreni düzenlendi. Törene Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, MHP Kahramanmaraş Milletvekili Fahrettin Oğuz Tor, Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Aytekin Şahin, Kahramanmaraş 5'inci Zırhlı Tugay Komutan Yardımcısı Albay Uzay Şahin, İl Jandarma Komutanı Albay Alper Kuşbaşoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Göksun Kaymakamı Cengiz Ayhan, şehidin babası İhsan, annesi Zeliha ile parkasını giyen ablası Nurgül Kıraç Kolukırık, yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Cenaze töreninde ayakta durmakta güçlük çeken baba İhsan Kıraç'ı Vali Mustafa Hakan Güvençer ile Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Aytekin Şahin teselli ederken, kardeşinin parkasını giyen şehidin ablası Nurgül Kıraç Kolukırık ile annesi Zeliha Kıraç ise uzun süre gözyaşı döktü.

Balıkesir'e 3 ay önce tayini çıkan, 3'ü kız 5 çocuklu ailenin ortanca çocuğu ve bekar olan astsubay Kıraç'ın cenazesi, İl Müftüsü Muhammet Gevher tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından Kanlıkavak Mezarlığı'nda gözyaşları arasında toprağa verildi.

ŞARKICI KIRAÇ'IN AKRABASI

Şehit Astsubay Hamza Kıraç'ın, 'Kıraç' adıyla tanınan rock şarkıcısı Ali Tufan Kıraç'ın da akrabası olduğu öğrenildi. Cenaze törenine katılmayan şarkıcı Kıraç, sosyal medya hesabından "Ateş düştüğü yeri yakıyor! Kimsenin umurunda değil" paylaşımını yaptı, takipçileri ise taziye mesajlarını iletti.