Sedat Peker'in iddialarının ardından Tolga Ağar ilk kez konuştu
Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 07.05.2021 13:34

Sedat Peker'in iddialarının ardından Tolga Ağar ilk kez konuştu

Mehmet Ağar’ı “Derin devletin başı” olarak nitelendiren suç örgütü lideri Sedat Peker, dün, Youtube hesabı üzerinden paylaştığı videoda, Tolga Ağar'ın Yeldana Kaharman'ın ölümünde baş şüpheli olduğunu söylemişti. Tolga Ağar, konuya dair ilk kez konuştu.

Mehmet Ağar'ın oğlu AKP Elazığ Milletvekili Tolga Ağar, firari suç örgütü lideri Sedat Peker’in Kazakistanlı Yeldana Kaharman'ın ölümüne ilişkin iddialarına yanıt verdi. “Uzun süredir yurtdışında kaçak yaşadığı anlaşılan suç örgütü mensubu S.P. isimli kişi tarafından şahsıma yönelik iftiraları şiddetle reddediyorum” diyen Peker, “Hangi karanlık hesaplar için bu şeref ve itibar suikastına giriştiğinin açığa çıkması için hukuki işlemleri başlatacağını” savundu.

Tolga Akar yaptığı açıklamada, ''Şaibe yaratarak, ima yoluyla beni suçlamaya çalıştığı adı geçen gazeteciyi tanımam. Konu adli makamlarca soruşturulmuş ve hukuki süreç tamamlanmıştır. Konunun şahsımla uzaktan yakından ilgisi bulunmamaktadır.

Buradaki kurnazlık, siyasi husumet içerisinde olunan çevrelerin iftirasına destek vereceği ümididir. Daha düne kadar kendisine hakaret ederek itibarsız şahıs muamelesi yapanların, amaç siyasette malzeme olarak kullanma olunca,  konu ile ilgili hiçbir araştırma, soruşturma lüzumu görmeksizin, hevesle üzerine atlamalarını derin bir üzüntü ile karşılıyorum.

Kendi siyasi hesaplarına suç örgütü mensubunun beyanlarını dayanak yapmaya çalışanları kamuoyu vicdanına havale ediyorum.

Türkiye’de herkes herkesi tanır, bilir ve değerlendirir. ‘Tezyif müzeyyifin kadri ile mütenasiptir’ yani ‘Hakaret, hakaret edenin gücü ve kişiliği ile orantılıdır'' dedi.