'Sahte cumhurbaşkanı' ile Muharrem İnce de görüşmüş: Al bayraktan gök bayrağa selam olsun

Kendisini Çin’in işgali altındaki Doğu Türkistan’ın cumhurbaşkanı olarak tanıtan Abduvali Buğrahan Osman, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ile de bir araya geldiği ortaya çıktı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 16 Ekim 2021 18:24

Abduvali Buğrahan Osman isimli biri kendisini MHP'li Gölbaşı Belediyesi'nin etkinliğinde Doğu Türkistan’ın cumhurbaşkanı olarak tanıtmıştı. Bunun üzerine sahneye davet edilen ve konuşma yapan Osman, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek ile de poz vermişti.

Söz konusu olay gündemdeyken bir görüşmenin de Memleket Partisi lideri Muharrem İnce ile de yapıldığı ortaya çıktı.

Memleket Partisi'nin Korkuteli İlçe Başkanlığı'nda da paylaşılan görüşmeye ilişkin görüntülerde, "Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'yi ziyaret etti" denildi.

İnce ile görüntü veren Osman, "Öncelikle Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı olarak ziyaretimi kabul ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Atamız Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Al bayraktan gök bayrağa selam olsun' sözü vardı..." şeklinde konuşma yaptı. Konuşmada İnce de Osman'a 'Hoş geldiniz' dedi.

Ne olmuştu?

Gölbaşı Belediyesi’nin Ankara’nın başkent oluşunun 98’inci yılı dolayısıyla düzenlediği kutlama programında sahte cumhurbaşkanı skandalı yaşanmıştı. Abduvali Buğrahan Osman kendisini Çin’in işgali altındaki Doğu Türkistan’ın cumhurbaşkanı olarak tanıtmış ve sahneye davet edilmişti. Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’le poz veren Osman, sahnede konuşma yapmıştı.

Osman'ın daha sonra sahte cumhurbaşkanı olduğu ortaya çıkınca belediye, Haluk Levent’in de konser verdiği programın kaydını internet sitesi ve YouTube’dan kaldırdı.