Şahan Gökbakar'dan Melek Mosso'ya destek

AKP'li belediye tarafından konseri yasaklanan Melek Mosso'ya Şahan Gökbakar'dan destek geldi. Gökbakar, "Bu kararı kabul etmiyorum" ifadelerini kullandı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 26 Mayıs 2022 23:00
Şahan Gökbakar'dan Melek Mosso'ya destek

Ülkede son günlerde konser iptalleri ve yasakları üst üste geldi. Sanatçılardan siyasilere kadar çok sayıda isim konser yasaklarına tepki gösterdi.

İlk olarak Aynur Doğan'ın Kocaeli’de 20 Mayıs'ta gerçekleşmesi planlanan konseri AKP’li Derince Belediyesi tarafından iptal edildi. Ardından da, Müzisyen Niyazi Koyuncu da Pendik Halk Eğitim Merkezi'nin 25 Mayıs'ta Sahil Meydanı'nda düzenleyeceği etkinlikte sahne almasının AKP'li Pendik Belediyesi tarafından engellendiğini duyurdu.

Daha sonra, 19 Mayıs etkinliğinde sahne alacağının duyurulmasının ardından Apolas Lermi, iki konserinin iptal edildiğini açıkladı.

Isparta Uluslararası Gül Festivali'nde 3 Haziran günü gerçekleşecek Melek Mosso konseri, gericilerin hedef göstermesiyle birlikte belediye tarafından iptal edildi. Art arda gelen konser yasakları ve iptalleri çok sayıda sanatçı ve siyasetçinin tepkisini çekti.

Son zamanlarda yaptığı çıkışlarla sık sık gündeme gelen ünlü komedyen Şahan Gökbakar'dan AKP'nin konser yasaklamalarına tepki geldi.

Sosyal medyadan paylaşımda bulunan Gökbakar, "Melek Mosso ya yapılan şeyin karşısında sessiz kalmiyorum ve valiliğin aldığı bu kararı kabul etmiyorum. Gençlerin ahlakını kontrol etmek sizin işiniz mi? Rahat bırakın artık gençleri. Bırakın herkes isteği gibi yaşasın..." ifadelerini kullandı.