Saadet Partisi'nden AKP'ye çok sert "FETÖ" yanıtı! "Aynaya baksınlar"

Saadet Partisi'nden AKP'ye çok sert "FETÖ" yanıtı! "Aynaya baksınlar"
Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, AKP Sözcüsü Çelik'in "FETÖ" açıklamalarına yanıt verdi. Aydın, "AKP, FETÖ'yü arıyorsa çok uzağa gitmesin, aynaya baksın" ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi Konya İl Teşkilatı Temmuz Ayı Olağan Divan Toplantısı, geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Parti il binasında düzenlenen toplantıya Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcıları Birol Aydın ve Lütfi Yalman, Genel Sekreter Tacettin Çetinkaya, İl Başkanı Hüseyin Saydam, Anadolu Gençlik Derneği Konya Şube Başkanı Mehmet Parlak, parti ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

SİZLERİ MİLLETİMİZİN VİCDANINA HAVALE EDİYORUZ

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun, “Darbeyi organize edenler nerede, bu işin siyasi ayağı nerede? 3 yıldır biz bu soruya cevap alamıyoruz” sözlerine, Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in çok talihsiz ve ‘siyasi ahlâkla’ bağdaşmayan bir cevap verdiğini ifade eden Aydın, şöyle konuştu:

“Sayın Temel Karamollaoğlu, iktidarın siyasi ahlâk dersi vermeye kalkacağı ve sorumlu devlet adamı nasıl olunur gibi öğütler verebileceği adres değildir. Zaten siyasi ahlaktan bahsedecek en son parti de AK Parti’dir. İftira atmanın, yalan söylemenin, hakaret etmenin, insanları ötekileştirip herkese bir yafta takarak siyasal söylem üretmenin odağı haline gelen AK Parti’den ahlâk ve siyasi sorumluluk öğrenecek değiliz. Devletin tüm ayarlarını bozdunuz, yargıyı, emniyeti ve diğer tüm kurumları siyasi pazarlıklara kurban ettiniz, cemaatleri, tarikatları tekelinize aldınız, gariban memuru, işçiyi, ev hanımını sudan bahanelerle tutukladınız, işinden ettiniz, binlerce insanı mağdur ettiniz. Fakat sizden olanları koruyup kolladınız, yetmedi, ödüllendirip en kritik makamlara atadınız!”

DÖNÜP AYNAYA BAKIN

AKP’nin darbenin siyasi ayağının “araştırılsın” önergesini ret ettiğini hatırlatan Aydın, “Genel başkanımız milletin vicdanına seslenip bu konuları gündeme getirince hop oturup hop kalkıyorsunuz! İktidar, darbenin siyasi ayağı araştırılsın tekliflerine; ‘elinizde bilgi ve belge varsa paylaşın gibi komik ve bir o kadar da tuhaf cevap veriyor. Milletimiz neler yaşandığını, kimin basiretsiz olduğunu, neler istenip de nelerin verildiğini, kimlerin kimlerle beraber yol yürüdüğünü, kimlerin hangi yağmurlarda beraber ıslandığını gayet iyi biliyor.”ifadelerini kullandı.

Etiketler :