Rusya Kendine Sıktı

Rusya Kendine Sıktı
Rusya tarafından geliştirilen ve dünyanın en güçlü orta menzilli hava savunma sistemlerinden biri olarak kabul edilen S-300 füzesi, Rusya'da düzenlenen bir tatbikat sırasında adeta kendini vurdu.Füze fırlatıldıktan saniyeler sonra...

Rusya tarafından geliştirilen ve dünyanın en güçlü orta menzilli hava savunma sistemlerinden biri olarak kabul edilen S-300 füzesi, Rusya'da düzenlenen bir tatbikat sırasında adeta kendini vurdu.

Füze fırlatıldıktan saniyeler sonra dosdoğru fırlatıldığı rampaya düşerek havaya uçurdu. O anlar tatbikata katılan bir askerin cep telefonu tarafından saniye saniye görüntülendi.

Görüntülerde, Rusya'nın bilinmeyen bir bölgesinde yapılan tatbikat sırasında hareketli rampadan fırlatılan S-300 roketi aradan birkaç saniye bile geçmeden arızalanıyor ve geri geri düşerek tam da fırlatıldığı rampanın üzerine çakılıyor.

Olayı görüntüleyen asker tehlikeyi fark edince yere eğiliyor ve o anda kameradan korkunç bir patlama sesi duyuluyor.

Sonra cep telefonu tekrar aynı noktaya çevriliyor ve ortalığı yoğun bir duman bulutunun kapladığı ve çevredeki askerlerin şaşkınlık içinde sağa sola koşuşturduğu görülüyor.

Rusya, S-300 füzelerinden daha önce Kıbrıs Rum Kesimi'ne de satmış, Türkiye'nin tepkisi üzerine füzeler Girit adasına nakledilmişti.

İran da S-300'ler için sıraya giren ülkeler arasında.

[youtube