Halk TV Canlı Yayın
Ülke TV'de yayımlanan bir programda Yazar Sevda Noyan, "15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Boş bulunduk. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim sitede hâlâ 3-5 var, benim listem hazır" dedi.

Yazar Sevda Noyan, katıldığı televizyon programında "15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Boş bulunduk. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim sitede hâlâ 3-5 var, benim listem hazır" dedi. 

Haber 7 yazarı Esra Elönü'nün ÜlkeTV'de sunduğu Arafta Sorular Programı'na konuk olan yazar Sevda Noyan, son dönemde gündeme gelen darbe tartışmalarının ardından 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin konuştu. 

Noyan, "15 Temmuz kursağımızda kaldı" diyerek şunları söyledi: 

"15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Boş bulunduk... Yanlış anlaşılmasın, doğru anlaşılsın; bizim aile 50 kişiyi götürür. Bu konuda çok donanımlıyız maddi ve manevi olarak. Liderimizin yanındayız ve asla yedirmeyiz bu ülkede, onu söyleyeyim. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim sitede hâlâ 3-5 var, benim listem hazır."

Programın sunucusu Esra Elönü ise, Noyan'ın sözleri üzerine; "'Ayak' az kalır bence, 4 ayaklarını denk alsınlar" diyerek yanıt verdi.

Sevda Noyan, sözlerinin sosyal medyada tepki toplaması üzerine ise hesabından şunları söyledi:

"Evet açık ve net söylüyorum. Hiç birinizden korkmuyorum hain zombiler. Şayet bir kez daha bu ülkede darbe yapmaya kalkarsanız sonunuz hiç iyi olmayacak bunu çok iyi bilin. Yaptığınız hakaretleri attığınız iftiraları size iade ediyorum... Bilin ki hiç etkilenmiyorum.. Hain zombiler. 

Konuşmam niye size dokundu tekrar darbe yapmayı mı planlıyorsunuz? Bu sefer kaçacak delik bulamazsınız. Sahte hesaplarla istediğiniz kadar saldırın, hiç etkilenmem. Alışkınız sizin iftiralarınıza... Liderim Recep Tayyip Erdoğan... Sonuna kadar onun yanındayım." 

RTÜK üyesi İlhan Taşçı: Pazartesi günü dilekçe vereceğim

Videonun sosyal medyada hızla yayılması ve çok sayıda tepki toplaması üzerine RTÜK üyesi İlhan Taşçı, videoyu paylaştığı tweetinde yayını RTÜK nezdinde takip edeceğini ve gündeme alınması için pazartesi günü dilekçe vereceğini ifade etti.

Taşçı'nın paylaşımı şöyle:

Kaftancıoğlu: Halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek nasıl olur, görmek isteyenlere...

Darbe tartışmalarında hedef gösterilen ve Halk TV'ye verilen RTÜK cezasında konuşması konu edinilen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da İlhan Taşçıer'in paylaştığı video ve mesajı alıntılayarak yayına tepki gösterdi.

Kaftancıoğlu, "Darbe hayali kuran, kaos çıkarmak isteyen, kaos çıksa da 50 kişiyi götürsek diyen ve ona destek veren iki ayaklı kişilerin erkek egemen bakışın esiri olan iki kadın olması ise ayrıca üzücü" ifadelerini kullandı.

Kaftancıoğlu'nun paylaşımı şöyle:

İlgili Haberler