'Parti devleti' o fotoğrafla gözler önüne serildi: AKP'liler ve bürokratlar aynı masada

'Parti devleti' o fotoğrafla gözler önüne serildi: AKP'liler ve bürokratlar aynı masada

Çeşitli incelemeler için Elazığ'a giden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un başkanlığında düzenlenen 'Ko­ordinasyon toplan­tısı'nda AKP'liler ve devlet bürokratlarının yer aldığı fotoğraf 'parti devleti'ni gözler önüne serdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum başkanlığında Elazığ'da “Ko­ordinasyon toplan­tısı” düzenlendi.

Toplantıya, üst düzey bürokratlar, kurumların il mü­dürleri, Valilik temsilcilerinin yanı sıra AKP'liler de tam kadro katıldı. Muhalefetten kimsenin olmadığı toplantı masasında AKP'liler Bakan Kurum'un sağında, bürokrat­lar ise solunda dizildi.

Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre, Top­lantıya TOKİ Başkanı, İller Bankası Genel Müdürü, Ba­kan Yardımcısının yanı sıra AKP milletvekilleri ile AKP İl, ilçe ve belde Başkanları ile AKP'li belediye başkanları katıldı. CHP İl Başkanlığı ise kendilerine her­hangi bir davetiye gelmediğini bildirir­di.

Bakan Kurum'la birlikte grup, tam ka­panma kuralını hiçe sayarak Elazığ ve ilçelerinde denetime çıktı. Partinin yeni binasında toplu poz verdiler. İl Başkanlı­ğı yapılan denetimi de “Sivrice ilçemizdeki TOKİ konutlarında incelemelerde bulunduk” diyerek duyurdu.