'Parti broşürü değil, hediyelik kahve’

'Parti broşürü değil, hediyelik kahve’
AKP’li Diyarbakır Yenişehir ilçe başkanı Nupel Kaya, önceki gün esnaf ziyaretinde kendisini koruyan polisin taşıdığı çantada partinin propaganda broşürünün bulunduğu yönündeki habere “Parti broşürü değil hediyelik kahve” diye tepki gösterdi.

AKP Yenişehir ilçe başkanı Nupel Kaya dün Kooperatifler Mahallesi'nde esnaf ziyaretinde bulundu.

Pazar esnafıyla buluşan Nupel Kaya'nın sosyal medyada paylaştığı görüntüler tartışma yarattı.

Fotoğrafta Kaya'ya ziyareti sırasında eşlik eden polisin elindeki çanta dikkat çekti. Çantada AKP'ye ait propaganda broşürlerinin yer aldığı iddia edilmişti.

Nupel Kaya iddalar hakkında sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Kaya, çantanın içerisinde parti broşürü değil hediye kahve olduğunu söyledi.

Nupel Kaya paylaşımında, "Parti broşürü değil, hediyelik kahve. Ne koruma arkadaşımızın ne de bizim elimizde broşür var. Bir kaç gündür bayramlık hediye kahve paketlerimizi dağıtıyoruz vatandaşlarımıza, polis memuru kardeşimizin elinde de kendisine takdim edilmiş kahve hediyemiz bulunmaktadır" sözlerine yer verdi.

ekran-resmi-2022-07-09-20-10-11.png

Sedat Peker 'ücretsiz kahve' vurgusu yapmıştı

AKP’nin seçim propaganda çalışmalarında hediyelik kahve dağıttığı biliniyor. Sedat Peker’in gündem yaratan ifşaları arasında İstanbul’da AKP amblemli ücretsiz kahve dağıttığı yönündeki açıklaması da bulunuyor.

ekran-resmi-2022-07-09-19-49-35.png

Şemsiye tutturup çantasını taşıtmıştı

Bu görüntüler, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un eşi Pervin Ersoy'un yanındaki kadın polise şemsiye tutturup çantasını taşıttığı anları akıllara getirdi.

ekran-resmi-2022-07-09-02-58-17-001.png