Özgür Özel, Can Kıraç’ın cenaze törenine katıldı

Koç Holding kurucularından Can Kıraç geçtiğimiz günlerde hayatını kaybetti. İstanbul Bebek Camii'nde düzenlenen cenaze törenine CHP Genel Başkanı Özgür Özel de katıldı.

Koç Holding’in kurucularından Can Kıraç, tedavi gördüğü hastanede 97 yaşında hayatını kaybetti. Kıraç için İstanbul’daki Bebek Camii’nde düzenlenen cenaze törenine, CHP Genel Başkanı Özgür Özel, eski CHP Genel Başkanı Altan Öymen, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, iş insanı Rahmi Koç, eski medya patronu Aydın Doğan, tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, çok sayıda siyasi parti temsilcisi, iş insanı ve Kıraç’ın sevenleri katıldı. Taziyeleri, iş insanı İnan Kıraç ve yakınları kabul etti.

chp.jpg

Özgür Özel, törende yaptığı konuşmada, “Türk sanayinin çok önemli isimlerinden bir tanesiydi. Bir cumhuriyet sevdalısıydı, bir eğitim gönüllüsüydü. Koç ailesinde çok önemli görevler üstlendi. Türkiye, çok önemli bir entelektüelini kaybetti. CHP ailesi olarak hem Koç ailesine hem Kıraç ailesine hem de Türkiye’deki tüm sanayicilere, Türkiye’nin tüm entelektüel camiasına başsağlığı diliyoruz. Hepimizin başı sağ olsun. Yeri kolay kolay doldurulamayacak bir büyüğümüzü kaybettik. Bir kez daha başsağlığı diliyorum'' ifadelerini kullandı.

Kaynak:ANKA