Önce Nişanlısını, Sonra Annesini Öldürdü! Azılı Katil İstanbul'da Şans Eseri Yakalandı

İstanbul'da, 2008 yılında uyuyan annesi Figen İskeçe'yi 18 yerinden bıçaklayan Renç Armağan Haktanır hakkında verilen 25 yıl 7 ay 15 gün hapis cezasını çektiği cezaevinden 2018 yılında firar etti. Aktanır, Turizm polisi tarafından şüphe üzerinde durdurulunca gözaltına alınarak 6 yıl sonra cezaevine gönderildi.

Renç Armağan Haktanır, 1997 yılında birlikte uyuşturucu kullandığı nişanlısı Gonca İlter'in hayatını kaybetmesi üzerine gözaltına alınmıştı. Bir süre sonra serbest bırakılan Haktanır, 2007 yılında da üvey babası Yılmaz Alemdaroğlu'nu bıçakla yaraladı. Yaralanan üvey baba şikayetçi olmayınca da gözaltına alınan Haktanır tekrar serbest bırakıldı.

istanbul-katil.jpg

ANNESİNİ 18 YERİNDEN BIÇAKLAMIŞTI

Ailesiyle ilişkileri bozulan Haktanır bu kez de 2008 yılının Mayıs ayında Kadıköy Kızıltoprak'ta annesi Figen İskeçe'yi (59) uyurken 18 yerinden bıçakladı. Kaçarken de kendisine engel olmak isteyen 2 kişiyi daha bıçakladı. Olayın ardından anne Figen İskeçe, yurt dışına yerleşirken, yargılaması yapılan Haktanır 25 yıl 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

istanbul-katil1.jpg

FİRAR ETTİ

Bursa E Tipi Cezaevinde cezasını çeken Haktanır 12 Aralık 2018 günü izinli olarak cezaevinden çıktı. İzin süresi bittiği halde cezaevine dönmeyen Haktanır hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı.

BEYOĞLU'NDA ŞÜPHE ÜZERİNE YAKALANDI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Turizm Şube Müdürlüğü ekipleri, 20 Mayıs günü Taksim'de uygulama yaptıkları sırada şüphelendikleri bir kişiyi durdurdu. Yapılan sorgulamada Renç Armağan Haktanır'ın 2 adet kasten öldürme suçundan kesinleşmiş 25 yıl 7 ay 15 gün ve müebbet hapis cezası ile arandığı ortaya çıktı. Gözaltına alınan Haktanır emniyetteki ifadesinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.