Müslüme'nin ölümüne dair neler biliniyor?

Mersin, Gülnar'da kaybolduktan 10 gün sonra cansız bedeni bulunan 3 yaşındaki Müslüme Yağal'ın ölümü ile ilgili bugün çıkan haberler, olayla ilgili şüpheleri daha da arttırdı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 26 Kasım 2021 21:27
Müslüme'nin ölümüne dair neler biliniyor?

Müslüme Yağan'ın ölümündeki şüphe, her geçen gün çıkan farklı haberle daha da artıyor. Bugün Sabah ve ODA TV'nin yaptığı haberler, aynı olguyu iki farklı şekilde gösteriyordu.

ODA TV'ye göre Dede Hasan Yağal'ın DNA örneği ile Müslüme'nin ağabeylerinden birinin DNA örneği yüzde 100 eşleşme sağlamıştı.

Sabah ise Dede Hasan Yağal'ın hem Müslüme'nin hem de ağabeyinin babası olduğunu söylüyordu.

halktv.com.tr'ye konuşan Antalya'daki emniyet güçleri ise DNA eşleşmesinin Müslüme'nin ağabeyiyle uyuştuğunu, çıkan haberlerin yanlış anlaşıldığını aktardı.

Öte yandan Müslüme'nin cesedinin bulunduğu yerde kıyafetlerinin yakınında olduğu bilgisine dair ise güvenlik güçleri, olayda istismar bulgusu olmadığının altını çiziyor.

Güvenlik güçleri, Müslüme'nin, dedesi ve annesini cinsel ilişki sırasında görmüş, dedesinin de Müslüme'yi başka bir bölgeye götürmüş olmasından şüpheleniyor.

Öte yandan güvenlik güçlerinin aktardığına göre, bir arada yaşayan ailelerde şüpheli çocuk ölümleri olduğunda, tüm aile üyeleri gözaltına alınabiliyor. Güvenlik güçleri, DNA testinin yapılmasındaki temel dayanağı da bu gerekçe olduğunu aktardı.

Ne olmuştu?

3 yaşındaki Müslüme, Gülnar ilçesinde 10 Kasım'da ailesi kırsal alanda çadır kurduğu sırada kaybolmuştu. Arama çalışmalarının 10'uncu gününde olay yerinden yaklaşık 7 kilometre uzaklıkta, bir komşusu tarafından küçük kızın cansız bedenine ulaşılmıştı. Gülnar Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında 8 aile üyesi gözaltına alınırken 7'si serbest bırakıldı. Küçük kızın babasının babası olan 70 yaşındaki Hasan Yağal ise çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı.