Murat Ağırel 6 saat revirde bekletildi-ÖZEL

Murat Ağırel 6 saat revirde bekletildi-ÖZEL
Tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi’nde bir süredir diş ağrısı çeken gazeteci Murat Ağırel, bugün hastaneye sevk edildi.

Silivri Cezaevi'nde 4 aydan uzun süredir tecritte tutuklu bulunan gazeteci Murat Ağırel’in avukatı Ziya İlker Göktaş, gelişmeyi sosyal medya üzerinden duyurdu. Göktaş, Ağırel’in hastaneye sevk edildiğini ifade ederek diş tedavisi gördüğünü ve döndüğünde cezaevine giderek durumunu öğreneceğini paylaştı.

Hastaneye sevk edilmedi

Göktaş'ın paylaşımının ardından avukat Celal Ülgen halktv.com.tr'ye yaptığı açıklamada Ağırel'in hastaneye kaldırılmadığını revirde bekletildiğini söyledi.

Ülgen şunları söyledi: 

Sabah saatlerinde avukat Ziya İlker Göktaş cezaevine gitti. Kendisine Murat Ağırel'in hastaneye sevk edildiğini söylediler. Biz de bu durumu duyurduk. Ama daha sonra eşini arayarak kendisinin revirde bekletildiğini söyledi. Avukatı tekrardan cezaevine gitti. 

Ağırel’in diş ağrısına rağmen hastaneye sevk edilmemesi kamuoyunda tepki çekmiş ve sosyal medyada #DişimAğrıyor etiketiyle Ağırel’e destek verilmişti.

Murat Ağırel'in sosyal medya hesabı üzerinden de bir bilgilendirme yapıldı. Bilgilendirmede Ağırel'in kelepçeli muayeneye götürüldüğü söylendi. 

Ağırel'in hesabından şu ifadeler paylaşıldı:

"Dostlarım; Bugün Silivri Cezaevi yerleşkesinde bulunan cezaevi hastanesine götürüldüm 5, 5 saat hastane nezaretinde bir grup mahkûm ile bekletildim. Sonuçta Toplam 10 dakika üç ayrı doktor muayene etti. Dostlarım; Bugün Silivri Cezaevi yerleşkesinde bulunan hastaneye ellerim kelepçeli götürüldüm 5, 5 saat hastane nezaretinde Toplam 10 dakika üç ayrı doktor muayene etti. İki ayrı hastaneye sevk kararı verildi. Tedavi Silivri’de yapılamıyor ama bunu anlamak 5,5 saat sürdü. Dostlarım; Bu muamelenin sonucunda şunu anladım. Bu kötü muamele bana değil savunduğum düşünceye, bu zulüm bana karşı değil savunduğum ilkelere… Ama direneceğim, Bu koşullarda tedavi olmayacağım. Dostlarım; Direneceğim. Verirlerse ağrı kesici vermezlerse acıya dayanacağım. Duruşma gününe kadar bu şekilde mücadele edeceğim. Desteğinize teşekkürler…"

 

 

 

 

İlgili Haberler
Etiketler :