Avukat Ülgen: Doktor bulamayan ve diş ağrısı çeken Murat Ağırel’e ilacı gardiyan verdi-VİDEO

Avukat Celal Ülgen diş ağrısı çeken gazeteci Murat Ağırel’in tedavisinin yapılmadığını söyledi. Ülgen, revire gidemeyen Ağırel’e bir gardiyanın ilaç verdiğini söyledi. 

Şule Aydın’ın sunduğu Haber Masası’na konuk olan avukat Celal Ülgen, Silivri Cezaevi’nde tutulan gazeteci Murat Ağırel’in revirde doktor bulunmadığı için tedavi edilmediğini söyledi. 

‘’Uzun süreden beri Covid-19 pandemisine rağmen cezaevi revirinde doktor bulunmadığı için Murat Ağırel’in tedavisi mümkün olmamış’’ diyen Ülgen, Ağırel’e ilişkin şu bilgiyi paylaştı: ‘’Ağırel diş ağrısı çekmiş. Bu ağrı gece de sürmüş. Ağrı artına gardiyanın biri ağrı kesicisinden vermiş. Ama iki saat sonra tekrardan bu ağrı başlamış.’’ 

Ağırel’in tek kişilik koğuşta kaldığını hatırlatan Ülgen, ‘’Bir kişi eğer tecritte kalırsa, sadece duvarlarla konuşmak zorunda kalır. Bunun da psikolojik bakımdan zararları olur. Sadece psikolojik değil göz rahatsızlığı da başlar. Bunu bilerek tek kişilik koğuşta tutmak doğru değil. Tecrit ve soyutlama işkencelerin en büyüğüdür. Etkiler ve sonuçları olarak tırnak sökmekten de Elektirik vermekten de büyük bir sonucca yol açar.’’ dedi. 

Ülgen şu çağrıyı yaptı: 

1: Doktora gidişi sağlanmalı.

2: Tecrite son verilmeli. 

Murat Ağırel suçsuzdur ve serbest bırakılmalıdır.  Gazeteci Murat Ağırel’in son duruşmada çekilen fotoğrafında kilo verdiği görülmüştü. 

İlgili Haberler
Etiketler :