Muharrem İnce'den Erdoğan'a yanıt

Muharrem İnce'den Erdoğan'a yanıt
Bilecik'e gelen CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce'ye partililer 51'inci doğum günü nedeniyle üzerinde CHP logosu bulunan bir yaş pasta getirdi. İnce, "Ben CHP'yi bölmem" diyerek logonun kenarından pastayı kesti. İnce konuşmasında...

Bilecik'e gelen CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce'ye partililer 51'inci doğum günü nedeniyle üzerinde CHP logosu bulunan bir yaş pasta getirdi. İnce, "Ben CHP'yi bölmem" diyerek logonun kenarından pastayı kesti. İnce konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirerek, "Elinde Kuran ile seçim meydanlarında geziyorsun. Geç bunları sen geç" dedi.

Milletvekili Muharrem İnce CHP seçim irtibat bürosunun açılış törenine katılmak üzere Bilecik'e geldi. İlgiyle karşılanan Muharrem İnce'ye partililer sürpriz bir doğum günü kutlaması hazırladı. 4 Mayıs 1964 doğumlu olan İnce'ye partililer üzerinde CHP logosu bulanan bir yaş pasta getirdi. 51'inci yaş gününü Bilecik'te partililerle birlikte kutlayan Muharrem İnce pastayı CHP logosunun kenarından keserek "Ben CHP'yi bölmem" diye espri yaptı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'I ELEŞTİRDİ

Alkışlar arasında pastayı kesip üzerindeki mumları üfleyerek söndüren Muharrem İnce, kendisine doğum günü sürprizi yapan partililere teşekkür etti. İnce daha sonra seçim irtibat bürosunun açılışını gerçekleştirdi. Muharrem İnce açılışta yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirerek şöyle dedi:

"Meydanlara çıkmış, elinde Kuran'la. Kuran-ı Kerim hepimizin kutsal kitabı. Allah'a şükür hepimiz Müslümanız. Sen harama bulaşmışsın. Elinde Kuran ile seçim meydanlarında geziyorsun. Geç bunları sen geç. Sen yetim hakkı, kul hakkı yiyen, evindeki paraları sıfırlayan, 7 dakika da Bilal oğlana hallettin mi deyip, o da anlamıyor, ısrarla anlatan sen değil misin? Bunu yapan sen değil misin? Türkiye'de siyaseti, vaatleri, seçim bildirgelerini genel başkanlar konuşur. Parti başkanları konuşur. Hatırlayın Demirel'i, Ecevit'i, Erbakan'ı, Türkeş'i. Televizyonlara çıkarlardı, anlatırlardı vaatlerini. Şimdi bak Bilecik'te meydan okuyorum, benim karşımda istediği kanalda istediği saatte tartışacak bir AKP'li var mı? Nerede öyle babayiğit? Peki bizim grup başkan vekillerimizin, genel başkan yardımcılarımızın karşısına bir bakan, bir grup başkan vekili çıkar mı? Peki Başbakan, 23 Nisan Başbakanı, bizim Genel Başkanımızın karşısına çıkıp orada tartışma yapar mı? Türkiye'de işler değişmiş. Kaçak saraydan çıkan zat meydan meydan geziyor, devletin parası ile propaganda yapıyor. Niye? Biliyor ki, o 23 Nisan Başbakanı konuşamaz. Onun yerine abisi devletin parası ile yapıyor. Böyle bir utanmazlık var mı?"