Mahir Hoca'nın İnfaz Emri Yunanistan’dan Geldi!

Kocaeli Çayırova'da aracına bindiği sırada öldürülen lise müdür yardımcısının baş şüphelisi hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. 17 yaşında olduğu öğrenilen şüpheli Çoğaç'ın kan davalısı çıktı. Gündeme oturan cinayetin altında ise ‘husumet’ değil çete savaşı çıktı. Cinayet talimatının kırmızı bültenle aranan Ramazan Bayğara’dan geldiği ifade ediliyor. Olayla ilgili gözaltı sayısı 5'e yükseldi.

Berfin Funda AÇIKBAŞ

Çayırova'da bulunan Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi'nde müdür yardımcısı olan Mahir Çoğaç, dün saat 09.00 sıralarında okula gitmek için evinden çıkarak caddede park halinde olan kendisine ait otomobile bindi. Çoğaç emniyet kemerini taktığı sırada caddenin karşısında yaklaşık 1 saattir kendisini bekleyen şüpheli, aracın yanına gelerek Çoğaç'ın başına tabanca ile bir el ateş etti. Mahir Çoğaç, kanlar içerisinde kalırken, şüpheli yaya olarak olay yerinden kaçtı. Ağır yaralanan Çoğaç, doktorların çabasına rağmen kurtarılamadı.

GÖZALTI SAYISI 5'E ÇIKTI

Mahir Çoğaç'ın ölümünün ardından Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı. Ekipler, yaptığı teknik ve fiziki takibin ardından dün akşam saatlerinde olayı gerçekleştiren saldırgan ve yanında bulunan 1 şüpheliyi İstanbul Ümraniye'de gözaltına aldı. Şüphelilerin sorgusunun devam ettiği bildirildi.

2 şüpheli gözaltındayken yeni bir gelişme yaşandı. Cinayete ilişkin 3 kişi daha gözaltına alındı. 5 şüphelinin sorguları devam ediyor.

mahir-cogac.jpg
Mahir Çoğaç

ŞÜPHELİ ÖĞRENCİ DEĞİL KAN DAVALISI ÇIKTI!

Halktv.com.tr'nin ulaştığı bilgilere göre, 17 yaşında olduğu öğrenilen şüpheli Çoğaç'ın öğrencisi değil. Bu kişinin, Çoğaç’ın kan davalıları tarafından yönlendirildiği ortaya çıktı.

İşin ucu ise Adana'da işlenen bir başka cinayete uzandı. Mahir Çoğaç'ın kardeşi Yusuf Çoğaç, 5 yıl önce Bedirhan Bayğara'yı Adana'da öldürdü.

İşlenen cinayette ölen kişi ise, kamuoyunda 'Baygaralar' adıyla bilinen suç örgütü mensubuydu. Yusuf Çoğaç'ın işlediği cinayetin ardından abisinin infaz talimatı Yunanistan'dan geldi. Bu arada, cinayeti işleyen Yusuf Çoğaç ise bugüne dek yakalanamadı.

BAYGARA ÇETESİ ÇIKTI

Yunanistan'da, Interpol tarafından kırmızı bültenle aranırken yakalanan Ramazan Baygara, cezaevinden Mahir Çoğaç'ın ölüm emrini verdi. Kan davası, çete çatışması çıktı.

cdsfv-1024x834-jpg.webp
Ramazan Baygara

Mahir Çoğaç, Kocaeli'nde ailesiyle beraber hiçbir akrabası olmadan yaşıyor. Çoğaç'ın cenazesine eğitim camiası ve birinci dereceden yakınları katıldı.

Ramazan Baygara, Baygaralar suç örgütünün lideri ve Yunanistan'da yakalanarak tutuklu bulunuyor. Baygaralar suç örgütü, Sedat Peker'in ismiyle de yakından alakalı. Sedat Peker aleyhinde videolar çeken Cenk Çelik cinayetinin şüphelisi olan Özgür Baygara cezaevinde. Ramazan Baygara da cinayet dosyasında adı geçen isimlerden.

cenk-celik.jpeg
Cenk Çelik

Kaynak:halktv.com.tr