Motosiklet ve elektrikli scooter kullanımı kısıtlandı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "Bugün 23.00’ten yarın 18.00’e kadar motokuryelik yapılmayacak, motosiklet ve elektrikli scooter’lar kullanılmayacaktır." dedi. Ayrıca Getir de kurye hizmetlerini durdurduğunu açıkladı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 29 Kasım 2021 22:33
Motosiklet ve elektrikli scooter kullanımı kısıtlandı

İstanbul'da lodos nedeniyle eğitime ara verilmesinin ardından motokuryeler için de bir kısıtlama getirildi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "Bugün 23.00’ten Yarın 18.00’e kadar motokuryelik yapılmayacak, motosiklet ve elektrikli scooter’lar kullanılmayacaktır." dedi.

Getir, kurye hizmetlerini durdurdu

Getir, başta İstanbul olmak üzere fırtına nedeniyle bazı kentlerde motosikletli teslimat servislerini durdurduğunu duyurmuştu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da sosyal medya hesabından bu kararı doğru bulduğunu ifade etti.

Getir'den yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Fırtına nedeniyle yollar motokuryelerimiz için tehlikeli. Şu anda İstanbul'daki bütün motosikletli teslimat hizmetlerimizi durdurduk, sadece araçlarımızda sınırlı hizmet verebiliyoruz. Hava muhalefeti sebebiyle diğer illerde etkilenen bölgelerde de hizmetimize ara verdik. Motokuryelerimizin güvenliği için aldığımız bu önlem dolayısıyla siparişlerinizdeki yaşanabilecek gecikme ve iptaller için anlayışınızı rica ediyoruz.