Minik Sultan'ın Cesedi Bulundu

Minik Sultan'ın Cesedi Bulundu
OSMANİYE'nin Düziçi İlçesi'nde 15 gün önce kaybolan 3 yaşındaki Sultan Göl'ün cesedi, olay yerinden yaklaşık 2 kilometre uzakta Sabun Çayı'nda bulundu.Düziçi İlçesi'ne bağlı Yeşilyurt (Zindağı) Köyü'ndeki evine 7 Nisan...

OSMANİYE'nin Düziçi İlçesi'nde 15 gün önce kaybolan 3 yaşındaki Sultan Göl'ün cesedi, olay yerinden yaklaşık 2 kilometre uzakta Sabun Çayı'nda bulundu.

Düziçi İlçesi'ne bağlı Yeşilyurt (Zindağı) Köyü'ndeki evine 7 Nisan salı günü 80 ES 790 plakalı otomobiliyle giden Osman Göl, iddiaya göre Sabun Çayı'ndan geçmek isterken aracı arızalandı. Kızı Sultan'ı otomobilde bırakıp yardım almak için gittiği köyden geri döndüğünde otomobilin kapılarının açık olduğunu ve kızının da içeride olmadığını gören baba Göl, arama çalışmalarından da sonuç alamayınca jandarmadan yardım istedi.

Bunun üzerine minik Sultan'ın bulunması için bölgeye jandarma özel harekat timi, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri, Adana İl Emniyet Müdürlüğü su altı ve kara kurtarma polisleri ile 112 Acil Servis ekipleri gönderildi. İlk günkü aramalarında minik Sultan'ın kaybolduğu yerin 50 metre aşağısında terliklerini bulan ekipler, yaklaşık 25 kilometrekarelik geniş bir alanda arama yaptı.

CESEDİ AĞA TAKILDI

Aramalarda teknolojiyi de kullanan AFAD, drone ile havadan yaptığı aramalardan da sonuç alamadı. İki haftanın sonunda Sultan Göl'ün cesedi, ekipler tarafından Sabun Çayı'nın farklı noktalarına yerleştirilen ağların birine takıldı. Saat 08.30 sıralarında bulunan minik Sultan'ın boğulduğu sanılan cesedi bir çoban tarafından bulundu. Kaybolduğu yerin yaklaşık 2 kilometre aşağısında cesedi bulunan Sultan'ın ölüm haberini alan baba Sultan Göl ve yakınları sinir krizi geçirdi.

Sultan Göl'ün cesedi, olay yerinde yapılan incelemesinin ardından Düziçi Devlet Hastanesi Morgu'na götürüldü.