Mansur Yavaş’tan Bakan Kurum’a 'Ankapark' yanıtı

Mansur Yavaş’tan Bakan Kurum’a 'Ankapark' yanıtı
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un "Ankapark’ın içler acısı halinden Belediye Başkanı’nın hiç mi sorumluluğu yok?" sözlerine yanıt verdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un Ankapark ile ilgili kendisine yönelttiği eleştirilere cevap verdi.

Kurum, Yavaş’ın Ankapark’ın durumunu basına göstermesini eleştirerek ”Yoksa 3 yıldır yaptığınız gibi burayı çürümeye mi terk edeceksiniz? Burayı, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da siyasi ikbaliniz için bir malzeme olarak kullanmaya devam mı edeceksiniz? Biz bu sorularımızın cevaplarını milletimiz gibi merakla bekliyoruz” ifadesini kullanmış ve Ankara Büyükşehir Belediyesi'ni hedef almıştı.

Mansur Yavaş'tan yanıt

Kurum’un bu eleştirilerine sosyal medyadan cevap veren Yavaş, “Ankapark’ın belediyemize devri sizin de bildiğinizi düşünüyorum ki, 3 yıl önce değil, mahkeme kararıyla 5 gün önce gerçekleşmiştir. Ankapark’ın geleceğine birlikte yön vermemiz adına, sizler de http://forms.ankara.bel.tr/ankapark üzerinden değerli fikirlerinizi iletebilirsiniz” dedi.