Lisede Taciz İddiası! Memur Açığa Alındı

Lisede Taciz İddiası! Memur Açığa Alındı
Rize'de Merkez Gülbahar Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde görevli personel H.T., açığa alındı. H.T.'ye ‘Öğrencilere karşı maksadını aşan hal ve hareketlerde bulunduğu’ gerekçesiyle soruşturma başlatıldı.

Rize Merkez Gülbahar Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde görevli bir personel hakkında öğrencilere yönelik taciz iddiasıyla şikayetler yapıldı. Rize Valiliği, yapılan şikayetler üzerine soruşturma başlattı. Soruşturma sonucunda iddiaların doğru olduğu tespit edilince personel açığa alındı.

72755-4.jpg

Rize Milli Eğitim Müdürlüğü, soruşturmaya ilişkin sosyal medya hesabından yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, "Rize Merkez Gülbahar Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi personeli H.T. hakkında öğrencilere karşı maksadını aşan hal ve hareketlerde bulunduğuyla ilgili Milli Eğitim Müdürlüğümüze ulaşan şikayet değerlendirilmiş olup aynı gün konuyla ilgili Valiliğimizce soruşturma başlatılmış ve bahse konu personel açığa alınmıştır. Konu Valiliğimizce takip edilmekte olup gelişmelerle ilgili ayrıca kamuoyu bilgilendirilecektir" denildi.

72755-5.jpg

72755-6.jpg

Kaynak:DHA