KYK kararından sonra Kılıçdaroğlu: EYT loading...

KYK kararından sonra Kılıçdaroğlu: EYT loading...
Erdoğan’ın KYK borçlarının faizlerinin silindiğini açıklamasının ardından konuyu ilk gündeme getiren isim olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gündeme oturdu. Kılıçdaroğlu, sıradaki hedefinin EYT olduğunu ima ederek bir paylaşımda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KYK kredi borçlarında yalnızca ana paranın tahsil edileceğini duyurdu. Sosyal medyada konuyu ilk olarak gündeme getiren ve “Gençlere sesleniyorum: Faizli KYK borçlarını ödemeyin! Bir sene içinde iktidara geliyoruz; sözünü verdiğim gibi, sizden sadece ana para talep edilecek, o da iş bulduğunuzda” diyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu trend listesine girdi.

Twitter kullanıcıları çok kısa süre içerisinde 'Teşekkürler Kılıçdaroğlu' etiketini trend listesinin ilk sırasına getirdi.

Daha sonra bir paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, 'EYT' ifadeleriyle birlikte 'loading' yazılı görsel paylaştı. İngilizce 'yükleniyor' anlamına gelen loading ifadesiyle Kılıçdaroğlu, sıradaki hedeflerini Emeklilikte Yaşa Takılanlar olduğunu ima etmiş oldu.