Kültür ve Turizm müdürü, AKP toplantısına katıldı

AKP Rize Merkez İlçe Başkanlığı’nın sosyal medya hesabından ilişkin yapılan paylaşımda, Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Esra Alemdaroğlu’nun AKP toplantısına katıldığı ortaya çıktı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 26 Kasım 2021 08:53
Kültür ve Turizm müdürü, AKP toplantısına katıldı

AKP Rize Merkez İlçe Başkanlığı’nın 23 Kasım’da gerçekleştirdiği yönetim kurulu toplantısına, Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Esra Alemdaroğlu’nun da katıldığı ortaya çıktı. İlçe başkanlığının sosyal medya hesabından toplantıya ilişkin yapılan paylaşımda, Alemdaroğlu’nun, “Rize’de yürütülen çalışmalara ilişkin yönetim kuruluna bilgi sunumunda bulunduğu” kaydedildi.

Cumhuriyet'ten Sefa Uyar'ın haberine göre, duruma tepki gösteren CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz,İl müdürünün söz konusu toplantıya katılmasının kabul edilebilir olmadığını vurgulayarak şunları kaydetti:

“İl müdüründen bilgi almak istiyorlarsa müdürün makamına giderler, makamda bilgi verilir. Bir partinin toplantısına katılıp üyelere bilgi vermek doğru ve kabul edilebilir değil. Bu, devletin AKP’lileştirilmeye çalışıldığının, bürokrasinin de AKP’nin, AKP’li başkanların hizmetine sunulduğunun bir örneğini oluşturuyor. Bir devlet geleneği var. Baskı olabilir, görevden almakla tehdit edebilirler ama dirençli durmayı bilmek zorundasınız. Hangi parti olursa olsun. İlk önce temsil edilen kuruma saygı duyulmalı.”