Kılıçdaroğlu'ndan 'çöp ithalatı' tepkisi: Sizin tek bir kutsalınız var o da para

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kısa bir süre önce getirilen çöp ithalatı yasağının iptal edilmesine tepki göstererek, "Sorsan yerliler, milliler… Onlara göre ne toprağımız ne suyumuz kutsal ama sorsan milliyetçiler. Sizin tek bir kutsalınız var, o da para!" dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 11 Temmuz 2021 09:57
Kılıçdaroğlu'ndan 'çöp ithalatı' tepkisi: Sizin tek bir kutsalınız var o da para

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çöp ithalatı (polietilen) yasağının iptal edilmesine tepki gösterdi. Yasağın daha yeni getirildiğini ve bu sabah iptal edildiğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

"Daha yeni Avrupa’dan plastik çöplerin ithalatına yasak getirmişlerdi, bu sabah yasağı iptal etmişler. Cennet vatanımızın topraklarını yabancıların çöp deposuna döndürmek için yine kolları sıvadılar. Yabancıların çöpleri topraklarımızı, sularımızı zehirlemeye devam edecek.

Sorsan yerliler, milliler… Onlara göre ne toprağımız ne suyumuz kutsal ama sorsan milliyetçiler. Sizin tek bir kutsalınız var, o da para! Çocuklarımıza mirasımız zehirlenmiş toprak ve su olmayacak; sonuna kadar mücadele edeceğiz."