Kılıçdaroğlu'ndan cami provokasyonu hakkında açıklama

Kılıçdaroğlu'ndan cami provokasyonu hakkında açıklama

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'deki camilerin merkezi sistem frekansına girilerek müzik yayını yapılması ve Erdoğan'ın “Bunların hayallerinde cami minarelerinde ezan dışında başka bir ses duymak vardır” sözlerine tepki gösterdi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'deki camilerin merkezi sistem frekansına girilerek müzik yayınlanması olayı ile ilgili açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

İzmir İl Başkanımız cami minaresinden marş çalınmasını kınadı, ayrıca Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız basın toplantısı düzenledi, provokasyona dikkat çekerek, faillerin bulunmasını istedi...

Parti yönetimimiz yaşananların kabul edilemeyeceğini söyledi. “İbadet yerleri kutsalımızdır” dememin üzerinden 2 saat geçmedi. Tüm bunlara rağmen, Cumhurbaşkanlığı makamını işgal eden zat “Bunların hayallerinde cami minarelerinde ezan dışında başka bir ses duymak vardır” dedi...

Faillerin bulunmamasından birinci derecede sorumlu olan kişinin, haksız yere bir siyasal partiyi suçlaması, en hafif deyimiyle alçaklıktır! Cami minaresinden “dombra” çalınmasını da biz kınamıştık. O gün sesi çıkmayanların, bugün bize söyleyecek tek bir kelimesi dahi olamaz!

"Failler bir an önce bulunmalı"

Sosyal medya hesabından olay tepki gösteren Kılıçdaroğlu, "İbadet yerleri kutsalımızdır! Camilerimizden ezan ve İstiklal Marşı dışında başka herhangi bir sesin yükselmesini asla kabul etmiyoruz. İzmir'de yaşananların faillerinin bir an önce bulunmasını istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun paylaşımı şöyle:

kilicdaroglutwit.jpg