Kılıçdaroğlu Konya'daki saldırı sonrası Erdoğan'a seslendi: Beceriksiz bakanını da al, derhal gidin

Kılıçdaroğlu Konya'daki saldırı sonrası Erdoğan'a seslendi: Beceriksiz bakanını da al, derhal gidin
Konya Şehir Hastanesi’nde meydana gelen silahlı saldırı olayına ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, "Beceriksiz bakanını da al, derhal gidin" diyerek tepki gösterdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Konya Şehir Hastanesi’nde meydana gelen silahlı saldırı olayına ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Twitter hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenen Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı;

"Erdoğan gör yarattığın iklimi, utan utan! Beceriksiz bakanını da al, derhal gidin. Şiddeti uygulayanlara sus pus olup, hakkını isteyen sağlık personeline “giderlerse gitsinler” demenizin bedelidir bu yaşananlar. Onlar kalacak, siz gideceksiniz. Bu şiddet de ya bitecek ya bitecek!"

Babacan’dan iktidara: Şiddeti durdurun

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Artık ne diyeceğimi bilemiyorum, çok çok üzgünüm. Konya Şehir Hastanesi’nde doktor #ekremkarakaya görevi başında katledildi. Canımızı emanet ettiğimiz doktorlarımızın can güvenliği yok. İktidara sesleniyorum; şiddeti durdurun” ifadelerini kullandı.

Erdoğan ne demişti?

Cumhurbaşkanı Erdoğan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Külliye'de kadın muhtarlarla bir araya gelmişti. Erdoğan, burada muhtarlara hitaben yaptığı konuşmada yurt dışına giden hekimleri eleştirerek “Varsın gidiyorlarsa gitsinler, bizler de üniversiteleri yeni bitiren doktorlarımızı buralarda istihdam eder buralarda yola devam ederiz” ifadelerini kullanmıştı. Erdoğan’ın konuşmasının bir bölümü şu şekilde:

“Bir şey daha çıktı. Hastanelerde şöyle, böyle oluyor vs. Hatalarımız olabilir. Bu devasa şehir hastanelerini yapanlar kimdi? Adeta ülkemizde şu anda hastanesi olmayan ilimiz, ilçemiz var mı? Bunları bizzat takip eden birisiyim.

Doktorlar az para aldıkları için ayrılıyorlarmış. Samimi konuşuyorum. Dost acı ama gerçeği söyler. Bu hastaneleri inşa eden biziz, doktorları okutan, bu devlet değil mi? Bu devlet sizi okuttu, yetiştirdi, en çok maliyeti yüksek olan da sağlıktır.

Şimdi az para veriyormuş. Sordum, en az alan 8-9 bin en yüksek 25 bin civarında. Buna rağmen özel sektör çok daha büyük verdiği için kaçıyorlarmış. Açık konuşmayı severim. Varsın gidiyorlarsa gitsinler, bizler de üniversiteleri yeni bitiren doktorlarımızı buralarda istihdam eder buralarda yola devam ederiz. Gerekirse yurt dışından dönmek isteyenleri süratle dahil eder ülkemizi istihdam ederiz.”