‘Kapı güvenlik sistemiyle şiddete engel koyuyoruz’

‘Kapı güvenlik sistemiyle şiddete engel koyuyoruz’
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda hastanelerde uygulamaya konulan "kapı güvenlik sistemleri" ile "şiddete bir engel koyulduğunu" bildirdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hastanelerde uygulamaya konulan "kapı güvenlik sistemleri" ile "şiddete bir engel koyulduğunu" bildirdi. Koca, Twitter hesabından, güvenlik sistemlerinin hastanelerde uygulamaya alındığı görüntüleri paylaştı.

Güvenlik görevlilerinin başında bulunduğu kapı güvenlik sistemlerinin sağlık çalışanları adına halk tarafından memnuniyetle karşılandığını belirten Koca, "Ülke geneline yayılacak sistemle şiddete bir engel koyuyoruz. Bir değişim de hizmet alırken ki davranışta olmalı. Daha fazla anlayış da bir katkı" ifadelerini kullandı.

Koca, ayrıca "DoktorumaSaygı" etiketiyle paylaştığı mesajlarında, "Bu doktorlar, balkonlara çıkıp alkışladığımız doktorlardır. Türkiye, bizden de bir doktor çıksın diyen ailelerin ülkesidir. Bir doktorun 'ders çalıştığı' saatlerin toplamıyla birçok insan emekli olur" ifadelerine yer verdi.