Kaftancıoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'nu hedef alan Koca'ya yanıt: Milletimiz kimin gerçekten üzgün olduğuna karar verecek

Kaftancıoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'nu hedef alan Koca'ya yanıt: Milletimiz kimin gerçekten üzgün olduğuna karar verecek
Konya'da bir hekimin vurularak öldürülmesine ilişkin Erdoğan'a tepki gösteren CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu 'Milletimizin vicdanına havale ediyorum'' diyerek hedef alan Sağlık Bakanı Koca'ya Canan Kaftancıoğlu yanıt verdi: Milletimiz kimin gerçekten üzgün olduğuna karar verecek.

Konya'da, Şehir Hastanesi'nde Hacı Mehmet Akçay, Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya'yı tabancayla başına ateş ederek öldürdü, ardından aynı tabancayla kafasına ateş edip hayatına son verdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Erdoğan gör yarattığın iklimi, utan utan! Beceriksiz bakanını da al, derhal gidin. Şiddeti uygulayanlara sus pus olup, hakkını isteyen sağlık personeline ‘giderlerse gitsinler' demenizin bedelidir bu yaşananlar. Onlar kalacak, siz gideceksiniz. Bu şiddet de ya bitecek ya bitecek!” ifadelerini kullandı.

'Milletimizin vicdanına havale ediyorum'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kılıçdaroğlu'na şu yanıtı verdi:

"Bir hekimin katledilmesi karşısında zerre kadar üzüntü içermeyen şu sözleri milletimizin vicdanına havale ediyorum. Bizim yüreğimiz yanıyor Kemal Bey. Biraz da olsa üzgün görünemez miydiniz?"

'Milletimiz kimin gerçekten üzgün olduğuna karar verecektir'

Koca'ya ise yanıt CHP'de fiilen İstanbul İl Başkanlığı görevini sürdüren Canan Kaftancıoğlu'ndan geldi. Kaftancıoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Sayın meslektaşım; biz siyasilerin görevi üzgün görünmek ya da yürek yangımızdan söz etmek değil, toplumun yüreğini yakacak olaylara ve durumlara çözüm olmaktır Meslektaşlarımız, vatandaşlarımız üzüntüden kahroluyor zaten hepimizin o koltuklarda üzülmek dışında sorumlulukları var

Ve ayrıca milletimiz kimin üzgün göründüğü! kimin ise gerçekten üzgün olduğuna karar verecektir. Endişe etmeyin, bu millete güvenin…"

Kaynak:halktv.com.tr