Kadına şiddet son bulmuyor: Boğazını kesti, başında bekledi

Antalya'da sokakta Özkan G., Naciye K.'nın boğazını kesti ve yardım etmek isteyenleri de yanına yaklaştırmadı. Kalabalığın artması üzerine ise olay yerinden kaçtı. Yaralı kadın ise hastaneye kaldırıldı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 01 Temmuz 2022 09:52
Kadına şiddet son bulmuyor: Boğazını kesti, başında bekledi

Antalya Kepez'de dün saat 19.00 sıralarında Özkan G. ile Naciye K. sokakta oturdukları yerde tartışmaya başladı. Özkan G., bu sırada Naciye K.'yı boğaz ve boynundan defalarca yaraladı.

Yanına kimseyi yaklaştırmadı

Naciye K., bıçak darbeleriyle yere düşerken, sesleri duyan komşular sokağa çıkarak olaya müdahale etmek istedi. Elinde bıçak bulunan Özkan G., yerde yatan Naciye K.'nın yanına kimseyi yaklaştırmadı. Apartmandan inen iki kişi, Özkan G.'yi ikna etmeye çalışsa da Naciye K.'nın başını ayaklarının arasına alan Özkan G., bıçakla tehdit ederek kimseyi yaklaştırmadı.

Olay yerinden kaçtı

Durumun 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirilmesi ve vatandaşların artan tepkisi üzerine Özkan G., yaya olarak kaçtı. Naciye K. ise olay yerine gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı. Polis ekipleri, Özkan G.'yi yakalamak için çalışma başlattı.

'Kadın can çekişiyordu'

Sesleri duyduğunu ve oturduğu evin balkonuna çıktığını ifade eden Fatma Rıfatoğlu, "Bağrışmalar vardı ve biz olayın bu duruma geleceğini bilmiyorduk. İçeriye kaçtığım an her şey olmuş ve bitmişti. İnsanlar da bir anda kalabalıklaşmıştı. Polis arandı ama gelene kadar kadın can çekişiyordu. Kadını bıçakladı ve kimseye de müdahale izni vermedi. Komşularda taş ve eline geçirdikleriyle şahsa müdahale etmeye çalıştı ama bıçağı filan etrafa salladığı için kimse bir şey yapamadı" dedi.

'Kadını tutup yere yatırdı'

Çıkan seslerden dolayı balkona çıktığını dile getiren Sebahat Rıfatoğlu, "Olayda ilk olarak kavga vardı ve sonradan bıçak olayı çıktı. Biz olayın son kısmına yetiştik. Kadın yerde yatıyordu herkes başına gelince şahıs yürüyerek olay yerinden kaçtı. Sonrasında ambulans geldi ve kadını götürdü. Ben adamın kadını tutup yere yatırdığı kısmını gördüm" diye konuştu.

KAYNAK: DHA