Kader Bilezikleri İçin Öldürüldü! Şoke eden Cinayet Aleti

Samsun'da vücudunun değişik yerlerinden bıçaklandıktan sonra boğazı kesilerek öldürülen Kader Yıldırım cinayetinin detaylarına halktv.com.tr ulaştı.

Atakum Balaç Mahallesi 1040 sokakta bulunan sitenin 13'ncü katında dün meydana gelen olayda, Telefonla eşi Kader Yıldırım'a ulaşamayan Fatih Yıldırım (41), eve gitti. Komşusundan tornavida alıp yangın merdivenlerindeki kapıyı açan Yıldırım, 2 çocuk annesi eşini birçok yerinden bıçaklanmış halde kanlar içerisinde buldu. Fatih Yıldırım’ın ihbarıyla olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ekipler, yaptığı kontrolde Kader Yıldırım’ın yaşamını yitirdiğini belirledi. Yıldırım’ın cenazesi, yapılan incelemenin ardından otopsi için Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin morguna, eşi Fatih Yıldırım ise ifadesi için emniyete götürüldü. Yıldırım’ın ilk ifadesinde, eşinin kolundaki bileziklerin çalındığını söyledi.

39 YERİNDEN BIÇAKLANDIKTAN SONRA BOĞAZI KESİLDİ

Cinayetin detaylarına halktv.com.tr ulaştı. Kader Yıldırım'ın 39 yerinden bıçaklandıktan sonra boğazının kesildiğini belirleyen Samsun Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, cinayet şüphelesini yakalamak için çalışma başlatı.

kader-yildirim.jpg
Kader'in cansız bedenini eşi buldu.

KATİL KAMERADA

Samsun Cinayet Büro ekipleri apartmanın kamera görüntülerini incelemeye aldı. Cinayetin olduğu saatlerde apartmana farklı zamanlarda iki kişinin girdiğini tespit etti. Bunlardan biri kuryeydi. İkincisi ise aynı sitenin 3'ncü katında oturan eşinin kuzeniydi.

AYAĞINDAKİ KAN İZİ ELE VERDİ

Yapılan incelemede kuryenin binadan kısa bir süre çıktığı görüldü. Bunun üzerine cinayet polisi, aynı sitede oturan ve Fatih Yıldırım'ın kuzeni olan Mehmet I'ye yoğunlaştı. Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri evine gittikleri Mehmet I'nın ayağında kan izi olduğunu gördü. Ekiplerin kanı sormasına çelişkili cevaplar veren Mehmet I., gözaltına alınarak Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'ne götürüldü.

KOLUNDA TIRNAK İZLERİ ÇIKTI

Geldiği güzergahla ilgili de çelişkili bilgiler veren Mehmet I'nın kolunda da tırnak izleri olduğu görüldü. Kader Yıldırım'ın öldürülmeden önce Mehmet I'ya uzun süre direndiği öğrenildi.

58764-2.jpg

CİNAYET ALETİ ŞOKE ETTİ

Mehmet I. ifadesinde, başka birine 300 bin lira borcu olduğunu, Kader Yıldırım’ı kolundaki bilezikleri alıp borcu ödemek için öldürdüğünü itiraf etti. Su tesisatçısı olan Mehmet I. Kader Yıldırım’ı boru kesme makasıyla öldürdüğünü, ardından da suç aletini sitenin yakınındaki Kürtün Deresi’ne fırlattığını söyledi.

boru-makasi.jpg

CİNAYETİ İTİRAF ETTİ

Apartman kamerası, ayağındaki kan ve kolundaki tırnak izlerinin ardından Mehmet I., cinayeti işlediğini itiraf etti. Mehmet I., "Başka birine 300 bin lira borcu olduğunu, bilezikleri kolundan alıp borcu ödemek için" öldürdüm dedi. Emniyetteki işlemlerinin ardından Mehmet İ, adliyeye sevk edildi.