İstanbul'da İETT otobüsü durağa çarptı

İstanbul'da bir İETT otobüsü, sürücünün hakimiyeti kaybetmesiyle otobüs durağına çarptı. Kazada durakta bekleyen Selin G. ile Hakan B. yaralandı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 06 Ocak 2022 10:56

Eyüpsultan İslambey Caddesi'nde sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği İETT otobüsü durağa çarptı.

Kaza, saat 08.30 sıralarında İslambey Mahallesi Hz. Halid Bulvarı’nda meydana geldi. 55 numaralı Gaziosmanpaşa-Şişli seferini yapan İETT otobüsü, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu bulvar üzerindeki Tahta Minare otobüs durağına daldı. Kazada, durakta bekleyen Selin G. ile Hakan B. yaralandı. Otobüs ise kaldırımda askıda kaldı. Yaralılar, ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Zabıta ekipleri de İETT otobüsünü asılı kaldığı yerden kurtardı.

Can kaybı yok

Eyüpsultan Kaymakamı İhsan Kara da olay yerine gelerek incelemede bulundu. Kazayla ilgili açıklamada bulunan Kaymakam Kara, "İki yaralımız var. Hayati tehlikeleri bulunmuyor. Geçmiş olsun diyoruz. Kaza nedeni henüz bilinmiyor, araştırılıyor. Üzücü bir kaza. Sevindirici tarafı, can kaybı olmaması" dedi.

Kazayı gören Erkan Atıcı, "Dükkanda müşterilerle ilgilenirken bir ses duyduk, kapıya çıktık. Otobüsün hızlı geldiğini söylediler. İki yaralı vardı. Kadının ayağı sıkıntılı bir durumdaydı. Diğer yaralının görünürde bir şeyi yoktu. İkisini de hastaneye sevk ettiler" diye konuştu.

KAYNAK: DHA