İstanbul Taksiciler Esnaf Odası başkanlığına yeniden Eyüp Aksu seçildi

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası olağan genel kurulunda İTEO’nun başkanlığına yeniden Eyüp Aksu seçildi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 17 Ocak 2022 09:45

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO), Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen olağan genel kurulda yeni başkanını seçti.

Seçimde toplamda 3 bin 345 üye oy kullandı. Sayılan oyların sonucunda Eyüp Aksu, 1846 oyla İTEO başkanlığına yeniden seçilmeyi başardı. Diğer adaylar Yahya Uğur 787 oyla ikinci sıradan gelirken, Yaşar Arabul 547, İrfan Öztürk 119 ve Zeynep Kılıç ise 46 oy aldı.

"Esnaf kazandı mesleğimiz kazandı"

Teşekkür konuşması yapan Eyüp Aksu, "Burada kaybeden olmadı, kazanan oldu. Esnaf kazandı, mesleğimiz kazandı. Biz de bu verilen sorumluluk neticesinde 4 yıl daha sorumluluk aldık. Çalışacağız, hizmet etmeye devam edeceğiz, kimsenin yüzünü kara çıkarmayacağız" dedi.

5 adaylı bir seçime girdiklerini belirten Aksu, "Bazıları 4 yıldır belden aşağı vurdular ama hiçbir şey söylemedik, önümüze ve işimize baktık. Yine de demokratik bir ortamda yapılan bu seçimde adaylara Yahya Uğur'a, Yaşar Arabul'a, İrfan Öztürk'e, Zeynep Kılıç Hanımefendi'ye yine de teşekkür ediyorum. Aslında erdemlilik şudur kazanan tebrik edilir, sonuçlar açıklanır, öyle salon terk edilir ama 'Beyefendi taksicilik geri gelecek' diye milleti kandıran, adı beyefendilik olan burada bir sürü sıkıntı çıkaran 2 tane aday, sandık sonuçları açıklanmadan salonu terk edip gittiler" ifadelerini kullandı.

Kendisine idam ipi atan aday da tebrik etti

Başkan adaylarından Zeynep Kılıç'ın salondan ayrılmayarak kendisini tebrik ettiğini vurgulayan Aksu, seçim konuşmasında kendisine idam ipi atan İrfan Öztürk'ün de sonuçların ardından kendisini arayarak tebrik ettiğini belirtti. Aksu Zeynep Kılıç'a ayrıca teşekkür etti.
Aksu, "Amacımız ekmeğimizi artırmak plaka değerlerimizin artışını sağlamak. Hepinizden Allah razı olsun ayağınıza sağlık" dedi.

Süleyman Soylu da tebrik etti

"En büyük başkan bizim başkan" sloganlarının atıldığı salonda Aksu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan ve İstanbul İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş'ın kendisini arayarak tebrik ettiğini de belirtti.