İstanbul Havalimanında Yaşayan İranlı Akademiyen İçin Karar

Dr. Shiva Kavani isimli İranlı akademisyen Kanada'da oturum süresi dolduğu için vize başvurusu reddedilmişti. İran'a dönmek istemeyen Dr. Shiva Kavani, yaklaşık 2 aydır İstanbul Havalimanı'nda yaşıyordu. O akademisyenle ilgili karar verildi.

Kanada'nın Toronto kentinde hayatını sürdüren ve oturum süresi dolan İranlı akademisyen Dr. Shiva Kaviani, ülkesi İran'a geri dönmüş ve buradan Kanada'ya geri dönmek için vize başvurusunda bulunmuştu.

Ret cevabı alan İranlı akademisyen Ocak ayında Gürbulak Sınır Kapısından Türkiye'ye girmiş ardından da Kanada'ya yeniden vize başvurusu yapmak için Ankara'ya gitmişti.

1-001.webp

2 AYDIR İSTANBUL HAVALİMANI'NDA YAŞIYOR

Buradan da ret cevabı alan akademisyen İstanbul Havalimanı'na geri dönmüştü. Vize başvurusu reddedildiği için Kanada'ya gidemeyen, İran'a da dönmek istemeyen Dr. Kaviani yaklaşık 2 ay boyunca İstanbul Havalimanında hayatını sürdürdü.

2-002.webp

GERİ GÖNDERME MERKEZİ'NDE KALACAK

İranlı kadın yolcunun haberinin yapılmasının ardından havalimanı polisi, İl Göç Müdürlüğüyle irtibata geçti. Yapılan görüşmeler sonrasında İranlı Dr. Shiva Kaviani, işlemlerinin tamamlanması için İl Göç Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. İranlı akademisyen işlemleri tamamlanana kadar Silivri'deki Geri Gönderme Merkezinde kalacak.

4.webp

Kaynak:DHA

Etiketler :