Cübbeli Ahmet Karakol Koridorlarında!

Cübbeli Ahmet Karakol Koridorlarında!
İsmailağa'da büyük kavga sürerken bir yandan da Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş için yaptığı açıklamalar sebebiyle ifade verdi. Cübbeli Ahmet dediği sözler için “Maksadım hakaret değildi” dedi.

İsmailağa'da büyük kavga sürüyor. Kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut ünlü kavgada vites artırdı, tehdit gibi sözlerle Hasan Kılıç adlı "şeyh"e yüklendi.

Yönetim tartışması yaşanan İsmailağa’da Cübbeli Ahmet, şeyh Hasan Kılıç’a karşı bayrak açtı. Cübbeli Ahmet, "Bildiğim çok şey var, umarım konuşmama gerek kalmaz" ifadesini kullandı.

Cumhuriyet'in haberine göre İsmailağa tarikatının kurucusu ve eski şeyhi Mahmut Ustaosmanoğlu’nun ölümünün ardından Hasan Kılıç’ın şeyh olması üzerine başlayan yönetim kavgası başladı.

cubbeli1.jpg

Cemaatle ve Lalegül TV’de yaptığı konuşmalarda iç meseleleri teşhir ettiği yönünde eleştirilen ve İsmailağa tarikatı tarafından sert şekilde uyarılan Cübbeli Ahmet ise vites artırdı.

cubbeli-ahmet.jpg

Cübbeli Ahmet önceki gün yaptığı konuşmada, tarikat içerisinde şeyh Hasan Kılıç ve ekibini ölen şeyh Mahmut Ustaosmanoğlu’nun sözünü tutmamakla eleştirdi. Cübbeli Ahmet, Uhud muharebesini örnek vererek savaş sırasında dağ yamacına yerleştirilen okçuların peygamberin sözünü dinlememesi üzerine ağır kayıplar verildiğini hatırlattı. Peygamberin, söz dinlemeyen okçular nedeniyle ağır yaralandığını ve az daha bu savaşta İslam dininin yok olacağını belirten Cübbeli Ahmet, “Bunların okçulardan farkı kalmadı” dedi.

Ustaosmanoğlu’nun vasiyetine uyulmadığını aktaran Cübbeli Ahmet “Çok bildiklerim var, saati değil. Ama Allah bunları ıslah eyleyip, bildiklerimizi söylemeyi bize nasip etmesin” ifadelerini kullandı.


MANSUR YAVAŞ HAKARET DAVASI AÇTI

Cübbeli Ahmet, bir videosunda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı çirkin sözlerle hedef almış "İHA, SİHA senin nerene girdi" ifadelerini kullanmıştı. Bu sözleri üzerine ABB Başkanı Mansur Yavaş kendisine dava açmıştı.

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Cübbeli Ahmet bugün Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından açılan dava kapsamında Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde ifade verdi. İfade verdikten sonra basın mensuplarına bir açıklama yapan Cübbeli Ahmet, "Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, seçimden önce bir konuşma yapmıştı. Bu konuşmasında, 'Anadolu gemisi şu anda İzmir’e geldi, 15’inde gemi gidecek. İHA ve SİHA’lar artık konuşulmayacak. Seçime mi gidiyoruz savaşa mı gidiyoruz belli değil' gibi ifadeler kullanmıştı. Bunun üzerine ben de yapmış olduğum bir konuşmada bunu tenkit mahiyetinde çok şaşırdığımı belirttim" dedi. Ünlü, "Bunu hakaret addederek dava açacağım demişti. Tebliğ geldi o tebliğ üzerine ifademizi verdik. Orada maksadımız Mansur Beye hakaret değil. Bu kelimelerle diğer kelimeler yan yana getirilince sanki Mansur Bey'e hakaret gibi anlaşılıyor" dedi.