İmamoğlu'ndan Gezi tutukluları için özgürlük mesajı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Twitter hesabından Tayfun Kahraman ve Gezi Davası'ndan cezalandırılanlar için 'özgürlük' mesajı paylaştı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gezi Davası'nda 18 yıl hapis cezasına çarptırılan Tayfun Kahraman ve tüm Gezi tutukluları için sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

İmamoğlu "Adalet elbet yerini bulacak, hukuksuzluk son bulacak" notunu düştüğü paylaşımında Tayfun Kahraman ve Gezi tutsakları için özgürlük mesajı verdi.

İmamoğlu "Gezi tutsaklarına özgürlük. Aslında bunu şu anda, Türkiye'mizde 21. yüzyılın göbeğinde söylemek utanç verici. Tayfun Kahraman kardeşim ve onunla birlikte tutsak halde hapiste bulunan bütün kardeşlerimin özgürlüklerine kavuşması için var gücümüzle mücadele edeceğiz. Ülkemizde adaletin üst seviyede sağlandığı günler, bu tür adaletsizlikleri ortadan kaldıracak. Umutla önümüzdeki, 2023'teki değişime bakıyorum. Umarım ülkemizdeki yargıçlar, savcılar önlerine geldiğinde bu konunun ne kadar adaletsiz bir dosya olduğunu göreceklerdir" dedi.

Etiketler :