İmamoğlu'ndan bursları kesilen Boğaziçili öğrencilere destek

İBB Başkanı İmamoğlu, 23 Haziran İstanbul Seçimleri’nin yıl dönümü kapsamında düzenlenen ‘23 Haziran Demokrasi Şenliği’nde konuşma yaptı. İmamoğlu, Melih Bulu'yu eleştirdikleri için bursları kesilen Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine İBB olarak destek vereceklerini açıkladı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 24 Haziran 2021 08:46

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran İstanbul Seçimleri’nin yıl dönümü nedeniyle düzenlenen ‘Demokrasi Şenliği’nde konuşma yaptı.

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri sonrası yeniden yapılan İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinin 2. yılında Harbiye’de bir kutlama düzenledi.

Kutlama İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun konuşması ile başladı. İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla rektör olarak atanan Melih Bulu'yu eleştiren ve bursları kesilen Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine İBB olarak destek vereceklerini belirtti.

İmamoğlu’nun konuşmasından satır başları şu şekilde:

"*23 Haziran’da sandıklardan yalnızca oy pusulaları değil, bir de hesap pusulası çıktı. Ama sizler hala bu iradeyi anlamadınız.
*23 Haziran bu milletin demokrasi ve özgürlük duygularımızın yenilendiği bir tarihtir.
*Göreve geldiğimiz günden beri açık ihale yapıyoruz, ihalelerimizi canlı olarak yayınlıyoruz. *Birilerinin aklına dün geldi, belediye başkanlarına talimat verdi.
*Bugüne kadar 280 bin hanenin faturası ödendi.
*40 bin çocuğumuza tablet dağıttık.
*Melih Bulu’yu protesto eden Boğaziçililerin bursu ve kredileri kesilmiş. Gelsin buraya, İBB onların yanında.
*Bu şehri ihanetten koruyoruz. “Beton Kanal” diye saçma sapan bir ihanetten koruyoruz, koruyama da devam edeceğiz."

Kılıçdaroğlu: Türkiye’yi kazanacağız

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan sonra konuşma yapmak için kürsüye CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu çıktı.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

"İmamoğlu bugün çıktı, milletin parasını nereye harcadığını anlattı. Millete hesap verdi. Hükümete de sıra gelecek. Onlar da harcadıkları paraların hesabını verecek.
İstanbul’u kaybeden Türkiye’yi kaybeder demişlerdi. Tersi nedir? İstanbul’u kazanan, Türkiye’yi kazanır. Size söz veriyorum, dostlarımızla beraber Türkiye’yi kazanacağız!"

"23 HAZİRAN DEMOKRASİ ŞENLİĞİ" CANLI YAYIN İÇİN TIKLAYIN

 

Peker bu kez AKP yönetiminden isim verdiPeker bu kez AKP yönetiminden isim verdi