Hastaneye Gidip Boş Yere Dönmeyin! Onaylı Randevu Sisteminde Flaş Bir Değişiklik Daha Yaşandı

Hastaneye Gidip Boş Yere Dönmeyin! Onaylı Randevu Sisteminde Flaş Bir Değişiklik Daha Yaşandı
Tetkik Amaçlı Görüntüleme İşlemlerinde Onaylı Randevu Sistemi 25 Haziran pazartesi günü devreye girdi. Boş kalan kapasitenin diğer hastalar için kullanılmasının amaçlandığı sistemde "Tetkik amaçlı görüntüleme işlemleri için hastane imkanlarının daha verimli kullanılacağı belirtiliyor.

Onaylı Randevu Sistemi, hastaneler tarafından sistem üzerinde randevu oluşturulan kişilerin, randevu saatine uyacağına ilişkin onay vermesi anlamına geliyor. Sağlık Bakanlığı aldığı yeni kararla tetkik amaçlı görüntüleme için de hastadan onay gerekecek.

thumbs-b-c-ed509967381015d264600a1c36f8518b.jpg

SİSTEM NASIL ÇALIŞACAK?

Yeni sistemde hastanın randevudan 2 gün önce saat 20:00'ye kadar randevusuna onay vermesi veya gelemeyeceğini bildirmesi gerekiyor.

Onay, "www.mhrs.gov.tr" internet sitesi, mobil uygulama, onay linki içeren SMS ve "ALO 182 Çağrı Merkezi" olmak üzere tüm kanallar üzerinden verilebiliyor.

thumbs-b-c-04683ade32b3a9f6223ae32cd13aa15b.jpg

Onay verilen randevunuz olsa dahi 2 gün önceden iptal etme şansı olacak.

HASTANEYE GİTTİĞİNİZDE RANDEVUNUZ SİSTEMDE GÖZÜKMEYEBİLİR

Son onay randevusuna kadar randevusunu onaylamayan kişilerin randevusu otomatik iptal olacak. Randevusunu onayladığı halde gitmeyen kişiler, aynı işlem için ancak 15 gün sonra yeni randevu alabilecek.65 yaş üstü hastalar ve kanser hastaları bu uygulamanın dışında tutulacak.