Hanımağa Lakaplı Güniz Akkuş'a Silahlı Saldırı

Hanımağa Lakaplı Güniz Akkuş'a Silahlı Saldırı
Muğla Fethiye'de Hanımağa lakaplı Güniz Akkuş silahlı saldırıya uğradı. Bacağından vurulan Akkuş hastaneye kaldırılırken, saldırgan kaçtı.

Hanımağa lakaplı eski polis suç örgütü lideri Güniz Akkuş, bugün kaldığı otel önünde silahlı saldırıya uğradı. Fethiye Ölüdeniz'de bulunan otelin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu bacağından yaralanan Akkuş, hastaneye kaldırıldı. Saldırganı yakalamak için jandarma geniş çaplı araştırma başlattı.

Güniz Akkuş'un otelde C.E adında bir kişiyle kaldığı ve otele T., ismiyle kayıt yaptırıp kaldığı öğrenildi. Hastanedeki tedavisinin ardından Güniz Akkuş taburcu edildi.

sokak3.jpg
Akkuş'un saldırıya uğradığı sokak

GÜNİZ AKKUŞ KİMDİR?

1976 doğumlu olan ve 15 yaşına kadar ailesiyle Almanya'da yaşanan Güniz Akkuş, tatil için gittiği Antalya'da gördüğü motorlu polis ekipleri 'yunuslara' özenerek polis olmaya karar verdi. Tatil sonrası Almanya'daki ailesinin yayına dönerek polis olabilmek için ailesini ikna ettikten sonra Türkiye'ye geldi ve İzmir'deki Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksekokulu'ndan mezun olarak polis memuru oldu. 2000 yılında yunus timinde göreve başlayan Güniz Akkuş, kısa süre sonra Narkotik Şube Müdürlüğü'nde görev aldı.

Polis olduktan sonra arkadaşları tarafından hızlı, atak ve başına buyruk biri olarak tanımlanan Güniz Akkuş, tartıştığı amirinin açtırdığı soruşturmanın ardından Kilis'e sürgün edildi. Daha sonra da aynı amirini tehdit ettiği için meslekten ihraç edildi.

'Hanımağa' lakaplı Güniz Akkuş, polislikten atıldıktan sonra İstanbul'a gelerek 20 kişilik bir haraç çetesi kurdu. İstanbul'un eğlence mekanlarında kendini Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde görevli emniyet amiri olarak tanıtıp haraç isteyen 'Hanımağa', önce Etiler bölgesindeki küçük barları hedef seçti. Zamanla sosyetenin takıldığı ünlü mekanları da haraca bağladığı iddia edildi. Güniz Akkuş son olarak ünlü eğlence merkezi Reina'yı hedef seçince yakalanmıştı. Haraca bağladığı eğlence mekanlarını basan ve akabinde 1 kişiyi yaralamakla yargılanan Güniz Akkuş, 2006 yılında 3 yıl hapis cezası aldı. Hapiste geçirdiği 3 yılın ardından ise 2009 yılında tahliye oldu. 2015 yılında umreye gitti ve tövbe ettiğini söyleyerek kendine yepyeni bir sayfa açtığını ifade etti.