Haluk Koç: Bu kadar mı iman fakirisiniz?

Haluk Koç: Bu kadar mı iman fakirisiniz?
CHP Sözcüsü Haluk Koç gündemi değerlendirdi. Haluk Koç'un konuşmasından satırbaşları:Üniversiteye gitmiş binlerce öğretmenimiz var, ön lisans mezunları var tümü ortaya konan kriterler içinde çalışıyorlar. Ancak araya...

CHP Sözcüsü Haluk Koç gündemi değerlendirdi. Haluk Koç'un konuşmasından satırbaşları:

Üniversiteye gitmiş binlerce öğretmenimiz var, ön lisans mezunları var tümü ortaya konan kriterler içinde çalışıyorlar. Ancak araya giren bir takım eller onların şansını çalıyor.

Bir kısmı mülakata çağrılıyor. Mülakatta AKP yönünde bir tercih nedeni olacak arkası yoksa bu hakkını kaybediyor.

Bir yanda dillerinden eksik etmedikleri kul hakkı, diğer yanda kadro hırsızlığı. Hırsızlık illa ayakkabı kutularında yapılmıyor.

Utanmanın arlanmanın bittiği yerdeyiz artık. Her hastalığın tedavisi var ama ar damarı çatlamasının siyasette tedavisi yok. Bir kendini bilmez milletvekilinin söylediğini biliyorusunuz. Allah akrabanızı yardım ediniz diyor Allah başkasının hakkını çalın mı diyor. Bakın küstahlığa bakın. Bu kadar mı iman fakirisiniz, Bu kadar nasipsizlik olabilir mi?

Türkiye'nin her yerinde bir şekilde biat etmiş bazı insanların yakınlarını bu torpil süreçlerinden geçirdiklerine tanık oluyoruz.

Yarın İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal yarın suç duyurusunda bulunacak.

Bir de sınav sorularının çalındığı iddialarını şimdi gündeme getiriyorlar. CHP milletvekilleri ayrı ayrı zamanlarda 5 tane araştırma önergesi vermişler. Tık yok. Biz bunları o zaman da söyledik. Ha öküz öldü ortaklık bozuldu şimdi. Şimdi siz kendi rüşvetlerini örtmek için bir takım adımlar atıyorsunuz. Bunlar söylendiğinde kılınızı kıpırdatmadınız.

Karabük Milletvekilinin öz yiğeni Bilal Kahveci Pendik Belediyesi'nde işe alındıktan sonra Karabük İl Bayındırlık Müdürlüğüne tayin edilmiştir.

Osman Kahvecinin oğlu TİB'de daire başkanlığına atanıyor. Aile boyu torpil.

AKP İstanbul milletvekili Harun Karaca'nın oğlu İstanbul Çevre ve Şehircilik İl müdürlüğüne alınıyor.