Hafriyat kamyonu şoförleri greve çıktı

Patronlardan zam talep eden hafriyat kamyonu şoförleri Sultangazi'de greve çıktı.

İstanbul Sultangazi'de harcamalarının arttığı gerekçesiyle işverenlerden ücretlerine zam yapılmasını talep eden hafriyat kamyonu şoförleri grev başlattı. Cebeci'deki döküm sahasının önünde toplanan Avrupa Yakası Nakliyeciler Derneğine üye bazı kamyon şoförleri, istekleri karşılanana kadar iş bırakacaklarını duyurdu.

Yolu ve kantarı kapatmak isteyen şoförlere, çevrede önlem alan çevik kuvvet polisi engel oldu.

Dernek Başkanı Yüksel Döner, basın açıklamasında, meslek camialarının zamlar nedeniyle çok sıkıntılı günler geçirdiğini söyledi.

aa-20220721-28468134-28468132-sultangazide-ucretlerine-zam-isteyen-kamyon-soforleri-greve-basladi.jpg

Özel sektörden fiyat düzeltmesi talep ettiklerini belirten Döner, "Nakliyeciler şu an çok itibarsız. Bizim temel amaçlarımızdan biri de nakliyecilerin itibarlarının geri verilmesi" dedi.

'Döküm yollarının yapılmasını istiyoruz'

İBB'den döküm alanlarında lokanta, lavabo ve tamirci bulundurulmasını talep ettiklerini aktaran Döner, "Sesimizi duyurana kadar grevimiz devam edecek. Grev yapmamızın temel sebebi şu anda ücretlerin yetersizliği. Güzergah belgeleri ile alakalı sıkıntılarımız var. Döküm yollarının yapılmasını istiyoruz. Döküm sahalarına gerekli tesislerin yapılmasını istiyoruz. İBB zabıtalarının Esenyurt bölgesindeki kaçak döküme karşı önlem almasını istiyoruz" diye konuştu.

Döner, taşımacılık maliyetlerinin her geçen gün arttığını, bu nedenle işverenlerden en az yüzde 35 zam istediklerini sözlerine ekledi.

Kaynak:AA