Habertürk yazarı Serdar Turgut'u zora sokacak yazısı! FETÖ'ye neler demiş neler...

Habertürk yazarı Serdar Turgut'u zora sokacak yazısı! FETÖ'ye neler demiş neler...
Atatürk üzerinden Erdoğan'I öven ve tepkileri üzerine çeken Habertürk yazarı Serdar Turgut'un yıllar önce FETÖ lideri Gülen'e övgüler dizdiği yazısı ortaya çıktı.

Habertürk Washington temsilcisi Serdar Turgut, dünkü yazısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Atatürk çizgisinde anti-emperyalizm savaşı verdiğini' belirterek "Atatürk'ün duruşu Erdoğan'ın şahsında ayaktadır ve güçlüdür" ifadelerini kullanmıştı. Turgut ayrıca, iki yıl önce Washington'da Erdoğan'a yönelik suikast söylentilerinin konuşulduğunu iddia etmiş ve bu bilgiye Washington’a geldikten sonra eski tanıdığı kaynakları yeniden aktive ederek ulaştığını yazmıştı.

FETÖ'YE ÖVGÜLER DİZMİŞ

Bu yazıdan sonra sosyal medyada Serdar Turgut'un yıllar önce FETÖ lideri Fethullah Gülen'e övgüler dizdiği yazısı ortaya çıktı. Turgut o yazıda "Ben gerçek vatan sevgisini Gülen Cemaati'de gördüm" şeklinde başlıkla yazmıştı. Turgut'un o yazısı internet üzerinden arandığından hala erişilebiliyor.

İşte yazısındaki o bölüm:

YENİ BİR İNSAN TİPİ

Ben gerçek vatanseverlerin, bize yıllardır mücadele edilecek adamlar olarak tanımlanan insanlar olduğunu gördüm.

Çok genel bir laf söylediğimin farkındayım, öyleyse biraz somutlaştırayım dediğimi.
Bir insan düşünün; hayatı boyunca çok iyi okullarda okumuş, mesleğinde başarılı olmuş ve bu insan Gülen Cemaati'ne gönül vermiş. Bir etkinlik düzenlenince kendisini ortaya atıyor ve ne gerekiyorsa o işi karşılığında hiçbir şey beklemeden canla başla yapıyor. Ve bunu sadece Türkiye'yi daha iyi tanıtmak ve ülkeyi ileri götürmek için yapıyor. Ben bunlardan binlercesini gördüm. Hepsi de sessiz, saygılı insanlar, yürekleri vatan sevgisiyle atıyor.

BU İNSANLARA HAYRANLIK DA DUYDUM

Modern süreçlerin egolarıyla ve hırslarıyla dolu bir insan olarak beni şaşırtan, hayrete düşüren ve anlamakta zorlandığım bir şeydi bu gönüllü uğraşma ve ter dökme faaliyetleri. Ben bir süre önce bu duruma bir tanım getirilmesi ve yeni kavramlar oluşturulması gerektiğini düşünmeye başladım. Çünkü şu anda elimizde olan ve alıştığımız bazı kavramlar bu yeni insan tipini, onun yüreğini anlatma imkânı vermiyor insana.
Dindar olmamama ve aramızda ciddi hayat tarzı farklılıkları olmasına rağmen hepsiyle iyi ve düzeyli arkadaşlıklar kurduğum bu insanlara duyduğum hayranlığı ve çalışma güçlerine olan şaşkınlığımı da söyledim. İnşallah onlara uygun olan ve her şeyi uygun tanımlayan kavramları üretme faaliyetine de katkıda bulunabileceğim.

Çünkü bir idealin peşinde, karşılığında hiçbir şey beklemeden ve sürekli kendinden vererek çalışıp uğraşan bu insanlar için yeni kavramlar üretilmesine acil ihtiyaç bulunuyor. Bu olayın adının konulması acilen gerekiyor.

Van'ın, Erzurum'un bir yerlerinden kalkıp işadamı olarak "Türkiye için iyi olur" diyerek dünyanın öbür ucuna gideceksin; orada sana yardımcı olmak için doktorasını yapmış gençler gönüllü hizmet edecek ve kan ter içinde çalıştıktan sonra sonunda güler yüzle hep birlikte "Yaşasın Türkiye" diyeceksin. İşte benim gerçek vatanseverlik dediğim budur.
Bugüne kadar içi boş kavramlarla vatan sevgisinden bahsetmişiz. Bu işimize gelmiş, içi boş kavramlarla konuşmak kolayımıza gelmiş ve kendimize durmadan hayali düşmanlar yaratmışız. Olan ülkeye oldu, Türkiye bizim yüzümüzden çok vakit kaybetti, yazık oldu.
Neyse ki şimdi geleceği kurtarabilmek için bir şansımız var. Bu arkadaşlar sayesinde benim içim de umut dolu artık. Bir öteki olarak benim işim artık inanç ile vatan sevgisinin buluştuğu noktadaki bu hareketi anlamaya çalışmak ve anladığımı da sansürsüz, duygularıma ayar vermeden sizlere aktarmaktan ibaret.

untitled-2-005.jpg