'Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem' sempozyumu: Eski AKP'liler de görüş bildirecek

'Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem' sempozyumu: Eski AKP'liler de görüş bildirecek
"Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem: Görüş ve Öneriler Sempozyumu" yarın İstanbul'da başlıyor. Demokrasiyi Güçlendirme Derneği’nin organize ettiği sempozyum iki gün sürecek. Sempozyumda AKP'nin ilk yıllarında etkin olmuş Şükrü Karatepe ve Ömer Dinçer gibi tanınmış siyasetçi ve bürokratlar da görüş bildirecek.

İstanbul'da 28-29 Mayıs tarihlerinde altılı masanın imza attığı "Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem"in tartışılacağı geniş katılımlı bir sempozyum düzenlenecek.

whatsapp-image-2022-05-27-at-16-56-56-1.jpeg

Uzman ve akademisyen ismin tebliğ sunacağı "Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem: Görüş ve Öneriler Sempozyumu" Demokrasiyi Güçlendirme Derneği tarafından organize ediliyor.

28 Mayıs saat 10:00'da başlayacak sempozyum İBB'nin Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek ve 2 gün boyunca sürecek.

2 gün, 6 oturum şeklinde düzenlenecek sempozyumda oturumlar, Dr. Ömer Terzi, Dr. Ömer Osmanoğlu, İslam Özkan, Hakan Tahmaz, Dr. Eylem Canaslan ve Fırat Aydınkaya moderatörlüğünde gerçekleşecek

Oturumda yer alacak isimler şöyle:

"Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu, Prof. Dr. Erol Katırcıoğlu, Prof. Dr. Serap Yazıcı, Prof. Dr. Ersin Kalaycıoğlu, Prof. Dr. Şükrü Karatepe, Prof. Dr. Fuat Keyman, Prof. Dr. Ömer Dinçer, Prof. Dr. Tanju Tosun, Prof. Dr. Gülgün Erdoğan Tosun, Prof. Dr. Şule Özsoy Boyunsuz, Dr. Ayhan Koç, Prof. Dr. Levent Köker, Doç. Dr. Didem Yılmaz, Doç. Dr. Cennet Uslu, Dr. Cuma Çiçek, Dr. Berke Özenç, Dr. Mehmet Ali Göngen, Doç. Dr. Burak Cop, Fatma Bostan Ünsal ve Dr. Seyre Kestel."