Gübreden Çıkan Kadın Cesedi için Kırmızı Bülten Kararı!

Gübreden Çıkan Kadın Cesedi için Kırmızı Bülten Kararı!
Bursa Orhangazi'de zeytinliğe getirilen hayvan gübresinin içinde Suriye uyruklu Efya El Yasin'in cesedi bulundu. Yasin'in 2 ay önce boğazı kesilerek öldürüldüğü belirlendi. Olayla ilgili yurt dışına kaçtığı değerlendiren kocası hakkında kırmızı bülten çıkarıldı.

25 Ocak 2023'te Orhangazi Yeniköy Mahallesi'nde oturan B.S.'nin siparişi üzerine zeytin bahçesine hayvan gübresi getirildi. B.S. ağaçların köklerine atmak için kepçeyle gübreyi taşırken, ceset buldu. İhbar üzerine zeytinliğe jandarma ekipleri sevk edildi.

2 AY ÖNCE BOĞAZI KESİLEREK ÖLDÜRÜLMÜŞ

Tanınmayacak halde olan ceset, incelemenin ardından ölüm nedeni ve kimliğinin tespiti için otopsi yapılmak üzere Bursa Adli Tıp Kurumu'nun morguna kaldırıldı. İncelemede, boğazı kesilerek öldürülen kişinin Suriye uyruklu Efya El Yasin olduğu, cinayetin 2 ay önce işlendiği tespit edildi.

78856-1.jpg

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Bursa'da 4 kişiyi gözaltına aldı. Gübrenin temin edildiği çiftlik sahibinin de ifadesine başvuruldu. Cesedin bulunduğu bahçede ve çiftlik evinde jandarma, dedektörle suç aleti aradı.

KIRMIZI BÜLTENLE ARANIYOR

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, Efya El Yasin ile eşi Kusay El Yasin'in, hayvan gübrelerinin satın alındığı çiftlik evinde çalıştıkları, olaydan 2 ay önce ise işten ayrıldıkları belirlendi.

Cinayet şüphelisi Kusay El Yasin'in yakalanması için özel ekip kuruldu. Yurt dışına kaçtığı değerlendirilen şüphelinin yakalanması için Orhangazi Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kırmızı bülten çıkarıldı.